Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Gorzów Wlkp.: 103 tys. zł z kwesty na rzecz hospicjum św. Kamila

0
Podziel się:

103 tys. zł zebrano podczas kwesty na
rzecz hospicjum św. Kamila w Gorzowie. To najlepszy wynik w
historii tej zbiórki, która organizowana jest 11 lutego w
Światowym Dniu Chorego - poinformował PAP koordynator akcji Piotr
Żurek.

103 tys. zł zebrano podczas kwesty na rzecz hospicjum św. Kamila w Gorzowie. To najlepszy wynik w historii tej zbiórki, która organizowana jest 11 lutego w Światowym Dniu Chorego - poinformował PAP koordynator akcji Piotr Żurek.

"Gorzowianie stanęli na wysokości zadania. Okazali się bardzo hojni i wrażliwi na los chorych ludzi. W końcu pękła magiczna setka. To najlepszy wynik w 11-letniej historii naszej akcji" - powiedział PAP Żurek.

We wtorek przed południem przeliczone pieniądze z puszek zostaną wpłacone na konto placówki.

Jak dodał Żurek, suma, która zasili hospicjum będzie zapewne większa, gdyż część wpłat dokonywano przelewami, a pieniądze na hospicja w Gorzowie i Zielonej Górze zbierano także w niedzielę przed kościołami podczas zbiórki we wszystkich parafiach.

W poniedziałek na ulice Gorzowa wyszło ponad tysiąc wolontariuszy. Każdy darczyńca, w zamian za choćby najmniejszy datek, otrzymywał okolicznościową naklejkę. Tego dnia w Gorzowie można było zobaczyć wiele osób z takimi znaczkami na ubraniach.

Pieniądze zbierały rodziny osób będących pod opieką hospicjum oraz bliscy tych, którym placówka pomogła godnie odejść. Nie zawiodła gorzowska młodzież - uczniowie szkół średnich i studenci. Wśród kwestujących byli znani w mieście sportowcy, artyści, politycy, biznesmeni, dziennikarze, policjanci.

Gorzowskie hospicjum św. Kamila działa od 1993 roku. Od tego czasu z jego bezpłatnej pomocy prowadzonej w różnych formach skorzystało ponad 40 tys. chorych. Pieniądze pochodzące z różnych akcji charytatywnych oraz darowizn stanowią znaczącą część budżetu placówki. (PAP)

mmd/ wkr/ jra/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)