Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Gowin: W PO "pompowane" są lokalne struktury

0
Podziel się

W wywiadzie opublikowanym w poniedziałkowej "Rzeczpospolitej" Gowin mówi o "sztucznym pompowaniu kół" w Platformie.

Gowin: W PO "pompowane" są lokalne struktury
(Wojciech Strozyk/REPORTER)
bDzoXLDV

W PO pompowane są koła, czyli lokalne struktury - twierdzi Jarosław Gowin. Według niego w Małopolsce w przeddzień zamknięcia list uprawniających do udziału w partyjnych wyborach do Platformy wpisano kilkaset osób. Zaprzecza temu szef małopolskiej PO Ireneusz Raś.

W wywiadzie opublikowanym w _ dzisiejszej Rzeczpospolitej _ Gowin mówi o _ sztucznym pompowaniu kół _ w Platformie.

_ Znowu są "noce cudów". W Małopolsce w przeddzień zamknięcia list uprawniających do udziału w głosowaniu wpisano do Platformy kilkaset osób. Obawiam się, że duża część z nich to typowe "martwe dusze" potrzebne baronom partyjnym w rozprawie z konkurentami _ - powiedział Gowin _ Rz _, co część komentatorów zinterpretowała jako zarzut fałszowania wyników wyborów przewodniczącego PO.

bDzoXLDX

Z kolei w wydanym poniedziałek oświadczeniu Gowin zadeklarował, że uważa wyniki wyborów szefa PO za _ w pełni wiarygodne _. _ Odnosiłem się nie do wyników wyborów, które uważam za w pełni wiarygodne, a do stosunkowo niskiej frekwencji _ - oświadczył Gowin. W wyborach szefa PO frekwencja wyniosła 51,12 proc. Donald Tusk uzyskał 79,58 proc. głosów, a Gowin - 20,42 proc.

Gowin napisał w oświadczeniu, że przyczyną niskiej frekwencji w wyborach szefa PO jest m.in. niewielka identyfikacja z partią tych osób, które zapisały się do Platformy _ w ostatniej chwili przed zamknięciem list uprawniających do udziału w wyborach wewnętrznych _. _ Taka praktyka +pompowania+ kół zdarza się we wszystkich partiach. Jest ona zgodna z prawem, choć narusza standardy etyczne _ - napisał Gowin.

Szef małopolskiej PO Ireneusz Raś zapewnił, że nowi członkowie małopolskiej PO zapisują się do partii zgodnie z procedurami. Przekonywał też, że liczebność małopolskiej PO nie wzrosła znacząco w ostatnim czasie.

_ Na przełomie roku tyle osób wypisało się z Platformy, ile się zapisało. To jest poziom 300-400 osób, które zostały wykreślone za niepłacenie składek, a w tym czasie przyjęte zostały przez koła nowe osoby _ - powiedział Raś w TVN24.

bDzoXLEd

Zakończone w piątek wybory szefa PO nadzorowała partyjna komisja wyborcza. Jeden z członków komisji, Marcin Kierwiński (PO) powiedział PAP w poniedziałek, że komisja nie miała żadnych informacji o nieprawidłowościach, o jakich mówi Gowin.

_ Wybory trwały od początku lipca do 23 sierpnia. Był czas, żeby zgłosić protest. My żadnych tego typu informacji nie mieliśmy _ - oświadczył Kierwiński. Jak dodał, skoro jednak padają tego typu zarzuty, to _ na wszelki wypadek proces przyjmowania nowych członków może zawsze sprawdzić sekretarz generalny partii _.

Czytaj więcej w Money.pl

bDzoXLEe
bDzoXLEy
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)