Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Graś: zarząd PO w środę o godz. 17

0
Podziel się:

Rzecznik rządu Paweł Graś poinformował, że w środę o godz. 17 odbędzie się
posiedzenie zarządu krajowego PO. Według informacji PAP, spotkanie ma dotyczyć nieprawidłowości w
wyborach regionalnych partii na Dolnym Śląsku i w Lubuskiem.

bEsgiMVx

Rzecznik rządu Paweł Graś poinformował, że w środę o godz. 17 odbędzie się posiedzenie zarządu krajowego PO. Według informacji PAP, spotkanie ma dotyczyć nieprawidłowości w wyborach regionalnych partii na Dolnym Śląsku i w Lubuskiem.

Jak poinformował we wtorek PAP sekretarz generalny PO Andrzej Wyrobiec, do zarządu krajowego wpłynęło odwołanie kwestionujące przebieg zjazdu wyborczego w regionie lubuskim. Przewodniczącą partii została tam na kolejną kadencję Bożenna Bukiewicz, wygrywając kilkoma głosami z wiceministrem spraw wewnętrznych Marcinem Jabłońskim. W sprawie nieprawidłowości w lubuskiej PO list do premiera Donalda Tuska napisała przed kilkoma tygodniami posłanka PO Bożena Sławiak.

"Nie mogę firmować swoim autorytetem działań Pani Przewodniczącej (chodzi o szefową lubuskiej Platformy Bożennę Bukiewicz), które mogę określić jako korupcyjne" - napisała Sławiak.

bEsgiMVz

Zarząd partii prawdopodobnie zajmie się też doniesieniami medialnymi o domniemanych nieprawidłowościach przy wyborze władz dolnośląskiej PO. W sobotę dolnośląska PO wybrała Jacka Protasiewicza na swojego nowego szefa. Pokonał on dotychczasowego przewodniczącego struktur PO w regionie, Grzegorza Schetynę 11 głosami.

W zamieszczonym w internecie tekście "Dolnośląskie taśmy prawdy. Praca za głos na zjeździe", "Newsweek" podał, że dotarł do nagrania, na którym słychać jak poseł PO Norbert Wojnarowski, stronnik Protasiewicza, obiecuje jednemu z delegatów, Edwardowi Klimce, załatwienie stanowiska w KGHM; w zamian chce oddania głosu na Protasiewicza.

Protasiewicz zapewnia, że nie upoważniał nikogo, w tym posła PO Norberta Wojnarowskiego, do składania jakichkolwiek ofert w jego imieniu. Ocenił też, że nie ma podstaw do powtórzenia zjazdu wyborczego na Dolnym Śląsku.

Szef klubu PO Rafał Grupiński poinformował we wtorek, że złoży wniosek o zawieszenie w prawach członka klubu posła Wojnarowskiego w związku z nagraniami upublicznionymi przez "Newsweek". Zdaniem Grupińskiego zjazd wyborczy PO na Dolnym Śląsku powinien zostać powtórzony. (PAP)

bEsgiMVF

laz/ mrr/ eaw/ as/

bEsgiMWa
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)