Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Grecja zapewnia, że przeprowadzi reformy

0
Podziel się:

Premier Grecji zapowiada, że wbrew protestom obywateli kraj jest gotowy do dużych oszczędności, by wyjść z kłopotów.

Grecja zapewnia, że przeprowadzi reformy
(PAP/EPA)

Grecki premier Jeorjos Papandreu zapewnił w Paryżu, że zarówno rząd, jak i obywatele Grecji _ są zdeterminowani wprowadzić konieczne zmiany _ w celu poprawy sytuacji finansowej kraju. Deklaracja padła po spotkaniu z prezydentem Nicolasem Sarkozym.

_ - Czynimy konieczne poświęcenia i uszanujemy zobowiązania, które przyjęliśmy, wypełnimy przyrzeczenia, wprowadzając niezbędne reformy, przede wszystkim dlatego, że chcemy zmienić Grecję i uczynić z niej kraj konkurencyjny, socjalnie sprawiedliwy i transparentny _ - powiedział szef greckiego rządu.

Także Sarkozy oświadczył, że uzyskał zapewnienie od władz Grecji o _ totalnej determinacji _ w kwestii _ drobiazgowego _ wdrożenia wszelkich zobowiązań Aten wymaganych w zamian za międzynarodową pomoc.

_ - Porażka Grecji byłaby porażką całej Europy - mówił Sarkozy. - Nie jest możliwe dopuszczenie do upadku Grecji, z powodów moralnych i ekonomicznych _. Dodał, że w najbliższych dniach udaje się do Niemiec, które ponoszą największy ciężar ratowania Grecji oraz innych zadłużonych krajów strefy euro, a tematem spotkania z kanclerz Angelą Merkel będą kłopoty zadłużeniowe Grecji.

W czwartek greckie Ministerstwo Finansów poinformowało o wznowieniu rozmów z tzw. trojką, czyli Komisją Europejską, Europejskim Bankiem Centralnym i Międzynarodowym Funduszem Walutowym.

Na początku miesiąca inspektorzy trojki za‘wie‘sili misję w Ate‘nach, mimo że szósta transza pomocy powinna być uruchomiona do końca września. Wskazali na _ problemy techniczne _, które muszą rozwiązać Grecy. Tymczasem rząd w Atenach ogłosił, że bez kolejnej transzy w wysokości 8 mld euro z ponad 100 mld przyznanej w ubiegłym roku przez UE i MFW pożyczki wystarczy mu pieniędzy na wypłaty pensji tylko do października.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/212/t94164.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/trybunal;zdecydowal;pomoc;dla;grecji;jest;,121,0,904569.html) Trybunał zdecydował. Pomoc dla Grecji jest... Zobacz, co orzekł niemiecki Federalny Trybunał Konstytucyjny.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/144/t110736.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/premier;zadowolony;z;nowego;planu;dla;grecji,208,0,879056.html) Strefa euro zrobiła to, o czym mówił Rostowski Donald Tusk podkreśla, że rynki zareagowały na plan pomocy dla Grecji pozytywnie i uznały go za wiarygodny.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/179/t97971.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/fundusz;ratowania;strefy;euro;ma;byc;silniejszy,49,0,920369.html) Bilion euro na ratowanie Unii? Wzory z USA Eksperci rządowi w Berlinie szukają sposobu na powiększenie siły europejskiego funduszu stabilizacji finansowej.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)