Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Grupiński: decyzja Gowina kończy niepotrzebne perturbacje wewnętrzne w PO

0
Podziel się

Decyzja Jarosława Gowina o odejściu z PO kończy okres niepotrzebnych
perturbacji wewnętrznych - ocenił szef klubu Platformy Rafał Grupiński. Dodał, że nie obawia się o
większość sejmową.

bErTHLdx

Decyzja Jarosława Gowina o odejściu z PO kończy okres niepotrzebnych perturbacji wewnętrznych - ocenił szef klubu Platformy Rafał Grupiński. Dodał, że nie obawia się o większość sejmową.

Decyzja Gowina - powiedział Grupiński w poniedziałek PAP - z punktu widzenia wyborców Platformy i opinii publicznej, która obserwowała ostatnie wydarzenia w partii, klaruje sytuację i kończy okres niepotrzebnych perturbacji wewnętrznych.

"Jego decyzja z pewnością czyści atmosferę" - powiedział Grupiński. Natomiast - ocenił - z punktu widzenia skuteczności idei, którą zawsze głosił Gowin, to jest to jego duży błąd osobisty. Grupiński nie sądzi bowiem, aby Gowin miał szanse skutecznie realizować swoje ideały w podmiocie innym niż PO.

bErTHLdz

"Ruch Gowina jest o tyle zrozumiały, że wyprzedza ewentualne decyzje przewodniczącego partii Donalda Tuska, natomiast mimo wszystko jest to dziwny ruch z punktu widzenia jego dopiero co zakończonej batalii o przewodnictwo w PO" - uważa Grupiński.

Jego zdaniem widać wyraźnie, że Gowin od początku był zaangażowany w swój indywidualny projekt. "To skupienie się na sobie, to chyba główny powód jego porażki politycznej" - powiedział szef klubu PO.

Grupiński zapewnił, że nie obawia się o większość sejmową. "Nie ma wielkiej różnicy między trzema, czterema głosami przewagi, nasza mobilizacja była zawsze maksymalna przez ostatnie dwa lata, ta przewaga zawsze była mała, a mobilizacja ciągle będzie pełna" - podkreślił.

Większość sejmowa wynosi 231 głosów. Po odejściu Gowina kluby koalicji PO-PSL mają razem 232 głosy - wliczając zawieszonego w prawach członka klubu PO Jacka Żalka, bliskiego współpracownika Gowina, który dopiero we wtorek ma w całej sprawie zabrać głos.

bErTHLdF

Grupiński poinformował, że na wtorek ma zaplanowaną rozmowę z posłem Bartłomiejem Bodio, szefem koła poselskiego Inicjatywa Dialogu (które założyła czwórka b. posłów Ruchu Palikota). Jak mówił, na tę rozmowę umówił się już w zeszłym tygodniu. (PAP)

mrr/mok/ mag/

bErTHLea
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)