Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Guenter Verheugen wesprze kampanię wyborczą Napieralskiego

0
Podziel się

W piątek w Warszawie kampanię prezydencką szefa SLD Grzegorza
Napieralskiego ma wesprzeć b. komisarz UE ds. rozszerzenia Guenter Verheugen.

bEiSbUpx

W piątek w Warszawie kampanię prezydencką szefa SLD Grzegorza Napieralskiego ma wesprzeć b. komisarz UE ds. rozszerzenia Guenter Verheugen.

Niemiecki socjaldemokrata ma m.in. wystąpić na wspólnej konferencji prasowej z Napieralskim, b. prezydentem Aleksandrem Kwaśniewskim oraz b. premierem Leszkiem Millerem.

"Będzie wspólne spotkanie, konferencja prasowa, wspólny lunch polityków lewicy z Guenterem Verheugenem. Jestem przekonany, że Guenter Verheugen udzieli symbolicznego wsparcia Grzegorzowi Napieralskiemu" - podkreślił we wtorkowej rozmowie z PAP szef sztabu szefa Sojuszu Marek Wikiński.

bEiSbUpz

Do końca maja zaprezentowane ma zostać również hasło wyborcze kampanii, a od 5 czerwca - ruszyć emisja spotów z udziałem kandydata SLD. "Hasło wyborcze już jest, czekamy na dogodny moment na jego prezentację. Hasło ma pokazywać przyszłość, ma budować, ma łączyć, a nie dzielić" - zaznaczył Wkiński.

Spoty z udziałem Napieralskiego - jak powiedział z kolei PAP rzecznik SLD Tomasz Kalita - pojawią się m.in. w trzech ogólnopolskich stacjach telewizyjnych: TVP, TVN i Polsacie, zarówno w ich bezpłatnym, jak i płatnym paśmie. W najbliższym czasie sztab szefa SLD planuje też prezentację, specjalnie napisanej na potrzeby kampanii wyborczej Napieralskiego, piosenki hiphopowej.

W poniedziałek ma natomiast odbyć się konferencja prasowa z udziałem przedstawicieli partii, stowarzyszeń i organizacji pozarządowych, które popierają start lidera SLD w wyborach prezydenckich.

"Od dłuższego czasu te podmioty, stowarzyszenia, organizacje, które wspierały wcześniej tragicznie zmarłego Jerzego Szmajdzińskiego, chciały spotkać się z Grzegorzem Napieralskim, aby teraz jego wspierać w staraniach o uzyskanie jak najlepszego wyniku w tych wyborach" - powiedział Wikiński.

bEiSbUpF

Do tej pory kandydaturę szefa SLD poparły m.in.: Unia Pracy, Stowarzyszenie "Ordynacka", Związek Zawodowy "Budowlani" oraz Polski Związek Działkowców. Według Kality, planowane są również rozmowy z Partią Kobiet i Krajową Partią Emerytów i Rencistów. (PAP)

mkr/ par/ bk/

bEiSbUqa
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)