Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Gwałtowne starcia gangów narkotykowych w Meksyku

0
Podziel się

Strzelanina sparaliżowała miasto Nuevo Laredo, położone przy granicy z USA.

Gwałtowne starcia gangów narkotykowych w Meksyku
(PAP/EPA)
bEpxCIkB

Strzelanina między gangami narkotykowymi sparaliżowała meksykańskie miasto Nuevo Laredo, położone przy granicy z USA. Wcześniej w pobliżu miasta Ciudad Juarez eksplodował samochód-pułapka.

Dwugodzinna strzelanina w centrum Nuevo Laredo spowodowała panikę wśród mieszkańców miasta i co najmniej jedną ofiarę śmiertelną.

Rywalizujące ze sobą gangi, należące do karteli narkotykowych Zetas i Golfe, zablokowały wiele ulic i doprowadziły do paraliżu komunikacyjnego oraz licznych wypadków. Przerażeni kierowcy usiłowali wszelkimi sposobami uciec z rejonu potyczki gangów.

bEpxCIkD

[ ( http://static1.money.pl/i/h/26/t46362.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/meksyk;wielka;ofensywa;przeciwko;kartelom,194,0,492994.html) Meksyk: Wielka ofensywa przeciwko "kartelom"
Eksplozja samochodu-pułapki koło Ciudad Juarez spowodowała śmierć 4 osób, w tym 2 policjantów. Lokalne media podkreślają, że po raz pierwszy przestępcze gangi użyły tego rodzaju metody walki.

Według oficjalnych danych, od początku br. wojna gangów spowodowała już ok. 7000 ofiar śmiertelnych, co jest wielkością dotychczas niespotykaną.

W ub. r. walki gangów z policją i wojskiem spowodowały 9 tys. ofiar śmiertelnych.

Prezydent Felipe Calderon, który objął władzę w grudniu 2006 r., zadeklarował rozpoczęcie ofensywy przeciwko gangom narkotykowym, które praktycznie objęły kontrolę nad krajem. Od tego czasu w walkach z przestępcami zginęło 25 tys. osób.

bEpxCIkJ
bEpxCIle
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)