Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Haga, Madryt i Kopenhaga formalnie nie uznały libijskiej Rady

0
Podziel się

#
Dania i Hiszpania zaprzeczają, jakoby formalnie uznały libijską Radę
#

bEhamAcB

# Dania i Hiszpania zaprzeczają, jakoby formalnie uznały libijską Radę #

05.05. Rzym, Haga (PAP/AP,Reuters) - Powstańczą Narodową Radę Libijską w Bengazi uznały Hiszpania, Dania i Holandia - powiedział w czwartek w Rzymie rzecznik libijskich powstańców Mahmud Szammam. Kraje te zaprzeczają jednak, choć nie odcinają się od współpracy z Radą.

"Kolejne trzy kraje uznały nas dziś rano - Holandia, Dania i Hiszpania. Być może będzie ich więcej po tym spotkaniu" - powiedział rzecznik na spotkaniu z dziennikarzami podczas spotkania międzynarodowej grupy kontaktowej ds. Libii.

bEhamAcD

Wkrótce potem rzecznik holenderskiego MSZ Ward Bezemer oświadczył jednak, że jeśli chodzi o Hagę, informacja ta nie jest prawdziwa. "Holandia nie uznała ich (powstańczej Rady)" - powiedział.

Także rzecznik duńskiego MSZ oświadczył, że Kopenhaga nie uznała dotąd formalnie Narodowej Rady Libijskiej. Podkreślił zarazem, że Dania uważa powstańczą Radę za istotnego partnera do dialogu.

Z kolei źródło w hiszpańskim MSZ powiedziało agencji Reutera, że Madryt nie zmienił stanowiska wobec libijskich powstańców, zgodnie z którym ich Rada jest "oficjalną stroną negocjacji". Źródło to wskazało jednak, że "wciąż mamy ambasadę w Trypolisie".

Szammam informował również, że libijscy powstańcy dysponują środkami, wystarczającymi do pokrycia najpilniejszych potrzeb - zakupów żywności i lekarstw oraz wypłacania wynagrodzeń - zaledwie do końca maja. Podkreślił, że w trybie pilnym potrzeba 2-3 miliardów dolarów.

bEhamAcJ

Włochy, które wraz z Francją uznały już Narodową Radę Libijską, apelują o to samo do innych członków międzynarodowej koalicji pod wodzą NATO.(PAP)

az/ ro/

8920404 8920643 8920713 8920742 8920992

bEhamAde
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)