Notowania

walka z terroryzmem
15.10.2013 18:48

Hiszpania: Po 485 lat więzienia dla terrorystów z ETA

We wrześniu 2008 roku terroryści zdetonowali wypełniony materiałem wybuchowym samochód koło akademii wojskowej w mieście Santona.

Podziel się
Dodaj komentarz
(RichieC/CC/Flickr)

Pięć lat po zamachu bombowym na północy Hiszpanii troje terrorystów z baskijskiej organizacji ETA - dwóch mężczyzn i kobieta - zostało skazanych na długoletnie pozbawienie wolności. Sąd w Madrycie każdemu z nich wymierzył karę 485 lat więzienia.

We wrześniu 2008 roku terroryści zdetonowali wypełniony materiałem wybuchowym samochód koło akademii wojskowej w mieście Santona. Zginął jeden żołnierz, 25 osób zostało rannych. Straty materialne spowodowane przez 100-kilogramową bombę oszacowano na 5 mln euro.

W uzasadnieniu wyroku podkreślono m.in., że w zamachu mogło zginąć znacznie więcej ludzi, z czego terroryści zdawali sobie sprawę. Był to jeden z ostatnich zamachów ETA; w październiku 2011 roku ta organizacja separatystów baskijskich oficjalnie wyrzekła się przemocy.

Zgodnie z prawem hiszpańskim skazani na kary więzienia, wielokrotnie przekraczające długość ludzkiego życia, spędzą za kratkami nawet po 40 lat.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: walka z terroryzmem, hiszpania, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz