Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Hiszpania: Po 485 lat więzienia dla terrorystów z ETA

0
Podziel się

We wrześniu 2008 roku terroryści zdetonowali wypełniony materiałem wybuchowym samochód koło akademii wojskowej w mieście Santona.

Hiszpania: Po 485 lat więzienia dla terrorystów z ETA
(RichieC/CC/Flickr)
bErmhJnV

Pięć lat po zamachu bombowym na północy Hiszpanii troje terrorystów z baskijskiej organizacji ETA - dwóch mężczyzn i kobieta - zostało skazanych na długoletnie pozbawienie wolności. Sąd w Madrycie każdemu z nich wymierzył karę 485 lat więzienia.

We wrześniu 2008 roku terroryści zdetonowali wypełniony materiałem wybuchowym samochód koło akademii wojskowej w mieście Santona. Zginął jeden żołnierz, 25 osób zostało rannych. Straty materialne spowodowane przez 100-kilogramową bombę oszacowano na 5 mln euro.

W uzasadnieniu wyroku podkreślono m.in., że w zamachu mogło zginąć znacznie więcej ludzi, z czego terroryści zdawali sobie sprawę. Był to jeden z ostatnich zamachów ETA; w październiku 2011 roku ta organizacja separatystów baskijskich oficjalnie wyrzekła się przemocy.

bErmhJnX

Zgodnie z prawem hiszpańskim skazani na kary więzienia, wielokrotnie przekraczające długość ludzkiego życia, spędzą za kratkami nawet po 40 lat.

Czytaj więcej w Money.pl

bErmhJoy
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)