Notowania

somalia
06.04.2010 08:28

Holendrzy odbili niemiecki statek z rąk piratów

Kontenerowiec Taipan został zaatakowany 900 kilometrów na zachód od Somalii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA/DUTCH MINISTERY OF DEFENCE)

Kontenerowiec Taipan został zaatakowany 900 kilometrów na zachód od Somalii. *Holenderska fregata _ Tromp _ odbiła go przy pomocy śmigłowca. Dziesięciu piratów zostało aresztowanych. *

Fregata otrzymała sygnał SOS z niemieckiego kontenerowca _ Taipan _, że _ statek został zaatakowany przez piratów, a załoga schroniła się w bezpieczne miejsce na pokładzie _. Operacja odbijania która trwała kilka godzin, doszło do wymiany ognia z piratami.

Zobacz jak wygląda HMS Tromp:

Fregatę z powietrza wspierał śmigłowiec. Komandosi zeskoczyli na pokład _ Taipana _ i aresztowali napastników. Piętnastu członkom załogi nic się nie stało. Jeden holenderski żołnierz został ranny. Piraci zostali zabrani na pokład _ Trompa _.

Unia Europejska rozpoczęła swoją pierwszą misję morską _ Atalanta _ w grudniu 2008 roku, by na wodach Zatoki Adeńskiej chronić statki przed piratami korzystającymi ze słabości władz w Mogadiszu. Mandat tej misji trwa do końca 2010 roku. Unijna flotylla składa się z sześciu okrętów.

    * [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
    * [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: somalia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz