Notowania

chavez
22.02.2009 19:11

Hugo Chavez z wizytą u braci Castro

To już piąta wizyta prezydenta Wenezueli na Kubie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Prezydent Wenezueli Hugo Chavez w czasie zakończonej w niedzielę nad ranem czasu polskiego 24- godzinnej wizyty w Hawanie odbył spotkanie z prezydentem Kuby Raulem Castro i dwukrotnie spotkał się z jego bratem Fidelem Castro. *

Była to piąta wizyta Chaveza na Kubie w ciągu niespełna 12 miesięcy.

Krótki komunikat oficjalny o wizycie podaje, że _ niezwłocznie po przybyciu na Kubę Chavez odbył pierwsze spotkanie z Fidelem, po którym odbyło się drugie spotkanie - w sobotę i tego samego dnia spotkał się z Raulem Castro _.

Kolejne odwiedziny prezydenta Chaveza na Kubie przypadły w pierwszą rocznicę formalnego zrzeczenia się prezydentury przez Fidela Castro, po którym nastąpił wybór jego młodszego brata Raula na szefa państwa. Fidel nie powrócił do pełnienia swych funkcji po bardzo poważnej operacji przewodu pokarmowego, jakiej został poddany latem 2006 roku.

Chavezowi towarzyszyli na Kubie m.in. ministrowie spraw zagranicznych oraz energetyki i ropy naftowej - Nicolas Maduro i Rafael Ramirez.

Wenezuela jest głównym partnerem handlowym Kuby i dostarcza jej 90 tys. baryłek ropy naftowej dziennie na bardzo korzystnych warunkach. Kuba spłaca te dostawy wysyłając do Wenezueli lekarzy i nauczycieli oraz trenerów sportowych.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: chavez, castro, kuba, wenezuela, wizyta, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz