Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

IMiGW: wzrost stanów wody w dorzeczu górnej i środkowej Odry

0
Podziel się

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej informuje, że w ciągu najbliższej
doby podniesie się poziom wody w rzekach w dorzeczu górnej i środkowej Odry.

bEhICiHp

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej informuje, że w ciągu najbliższej doby podniesie się poziom wody w rzekach w dorzeczu górnej i środkowej Odry.

Aktualnie fala wezbraniowa Odry jest w Nowej Soli. Według IMiGW, wzrost stanów wody, powyżej stanu alarmowego, wystąpi na Odrze poniżej Nowej Soli do Słubic oraz w ujściowym odcinku Nysy Kłodzkiej (spowodowane zwiększonymi odpływami ze zbiornika w Nysie, od godz. 11 w środę 26 maja, do 90 m3/s) oraz w ujściowym odcinku Baryczy i Bobru. Poziom wody na Odrze będzie się obniżał w Krapkowicach i od ujścia Nysy Kłodzkiej do Głogowa.

W związku prognozowanymi opadami deszczu lokalnie na dopływach górnej Odry: Olzie, Opawie, Bierawce, Kłodnicy, Osobłodze i w dorzeczu Nysy Kłodzkiej oraz na górnej Odrze może ponownie podnieść się poziom wody powyżej stanu ostrzegawczego.

bEhICiHr

Instytut informuje, że wzdłuż doliny Odry lokalne istnieje możliwość wystąpienia wody z koryta rzecznego i zalania przybrzeżnych terenów, podtopienia terenów bezodpływowych i obniżonych. Ostrzega też o niebezpieczeństwie przebywania nad brzegami rzek oraz utrudnieniu w prowadzeniu prac hydrotechnicznych w korytach rzek. (PAP)

aja/

bEhICiHS
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)