Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Indie: Liczba ofiar zamachu na pociąg wzrosła do 145

0
Podziel się

Do 145 wzrosła w niedzielę liczba ofiar śmiertelnych piątkowej katastrofy
kolejowej we wschodnich Indiach, do której spowodowania przyznała się grupa popierana przez
maoistowskich rebeliantów - poinformowała policja stanu Bengal Zachodni.

bEgmQaaJ

Do 145 wzrosła w niedzielę liczba ofiar śmiertelnych piątkowej katastrofy kolejowej we wschodnich Indiach, do której spowodowania przyznała się grupa popierana przez maoistowskich rebeliantów - poinformowała policja stanu Bengal Zachodni.

W sobotę policja podawała liczbę 118 ofiar. Według informacji podanych w niedzielę co najmniej 150 ludzi pozostaje w szpitalu. Niektórzy z nich doznali poważnych oparzeń.

Pociąg pasażerski wykoleił się koło miejscowości Sardiha, 150 km na zachód od Kalkuty, w stanie Bengal Zachodni, gdy eksplodował pod nim ładunek wybuchowy.

bEgmQaaL

Według informacji podanych w piątek do przeprowadzenia zamachu przyznał się związany z maoistami "Komitet Ludowy przeciwko Okrucieństwom Policji". Policja podała, że na miejscu katastrofy odnaleziono ulotki grupy. Jej rzecznik Asit Mahato zaprzeczył jednak udziałowi organizacji w zamachu - podała agencja Associated Press. W niedzielę media lokalne informują, że za zamachem stoi odosobniona frakcja Komitetu.

Maoiści deklarują, że walczą w obronie pozbawionych ziemi chłopów i lokalnych mniejszości. Według indyjskiego MSW są obecni w 20 spośród 28 indyjskich stanów. Liczbę partyzantów szacuje się na 10-20 tysięcy. (PAP)

awl/ mag/

6333874 arch.

bEgmQabm
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)