Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Indie. Wybuch na pokładzie okrętu podwodnego, są ofiary

0
Podziel się

Na razie nie wiadomo, ilu marynarzy zginęło.

Okręt INS Sindhurakshak (S 63), na podobnym okręcie w Mumabju <br/>doszło do ekplozji
Okręt INS Sindhurakshak (S 63), na podobnym okręcie w Mumabju <br/>doszło do ekplozji (PH1 (NAO) Chris Desmond, USN/public domain)
bEqHPCRN

Członkowie załogi indyjskiego okrętu podwodnego zginęli w wyniku silnej eksplozji, do której doszło na pokładzie jednostki w bazie w Bombaju - poinformował minister obrony Indii Arackaparambil Kurien Antony. Dokładna liczba ofiar nie jest znana.

_ - Jest mi smutno z powodu śmierci marynarzy, którzy stracili życie w służbie ojczyźnie _ - powiedział minister dziennikarzom, nie podając żadnych szczegółów.

Wcześniej indyjska marynarka wojenna informowała o uwięzieniu na pokładzie około 18 członków załogi okrętu podwodnego INS Sindhurakshak. Jest to 16-letnia jednostka produkcji rosyjskiej, o napędzie konwencjonalnym. Wybuch i pożar najprawdopodobniej były rezultatem wypadku, którego przyczyny są ustalane.

bEqHPCRP

_ - Na pokładzie są uwięzieni ludzie. Próbujemy ich uratować. Nie spoczniemy, dopóki do nich nie dotrzemy _ - mówił rzecznik marynarki wojennej P.V.S. Satish. Dodał, że trzech ludzi, którzy znajdowali się w pobliżu okrętu w chwili eksplozji, zostało rannych. Przewieziono ich do szpitala.

Indyjska telewizja NDTV przekazała zdjęcia dużej kuli ognia, która pojawiła się nad basenem portowym, w którym okręt był zacumowany. Po eksplozji wybuchł pożar i okręt osiadł na dnie basenu; tylko część kadłuba wystaje nad powierzchnię wody. Pożar ugaszono po dwóch godzinach. Przedstawiciele marynarki wojennej przyznają, że dokładna liczba ofiar nie jest na razie znana.

Agencja Reuters pisze, że na okręcie INS Sindhurakshak, który był w tym roku unowocześniany w Rosji, w 2010 roku wydarzył się podobny wypadek. Zginął wtedy jeden marynarz.

W ostatnich latach Indie rozbudowują swoje siły morskie rywalizując z sąsiednimi Chinami. W ubiegłym roku wyleasingowały od Rosji na 10 lat za prawie miliard dolarów okręt podwodny o napędzie atomowym. Budują też swój pierwszy taki okręt i pierwszy lotniskowiec, który ma wejść do służby w roku 2017.

bEqHPCRV
Czytaj więcej w Money.pl
Wybuch w Teksasie. Jest pierwszy bilans ofiar _ Nigdy nie widziałem niczego podobnego. Te wszystkie gruzowiska wyglądają jak strefa wojny _.
Słynna grecka wyspa pozbawiona prądu Turyści przebywający w popularnym greckim kurorcie z przymusu doświadczają uroków kolacji przy świecach, po tym gdy pożar elektrowni pozbawił prądu całą wyspę.
Pożar na lotnisku. Trwa akcja gaśnicza Pożar uszkodził halę przylotów międzynarodowych oraz jeden z terminali w hali odlotów. Ewakuowani pasażerowie, z bagażami w rękach, przyglądają się akcji gaśniczej z chodnika przed lotniskiem.
bEqHPCSq
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)