Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Indonezja: Testy DNA nie potwierdzają śmierci terrorysty

0
Podziel się:

Badania DNA, odcisków palców i włosów mężczyzny, zabitego przez
indonezyjską policję podczas operacji terrorystycznej wskazują, że nie jest to Nurdin Top, jeden z
najbardziej poszukiwanych terrorystów - informuje w poniedziałek Reuters, powołując się na źródło,
zaznajomione z wynikami śledztwa.

Badania DNA, odcisków palców i włosów mężczyzny, zabitego przez indonezyjską policję podczas operacji terrorystycznej wskazują, że nie jest to Nurdin Top, jeden z najbardziej poszukiwanych terrorystów - informuje w poniedziałek Reuters, powołując się na źródło, zaznajomione z wynikami śledztwa.

Indonezyjskie oddziały antyterrorystyczne po 16-godzinnym oblężeniu wtargnęły w sobotę do domu w dystrykcie Temanggung w centralnej części Jawy, 400 km na południowy-wschód od Dżakarty. Miał się tam ukrywać Top oraz dwóch-trzech jego współpracowników. Kilka godzin wcześniej policja dokonała nalotu na dom w Bekasi, na zachodnich obrzeżach Dżakarty, zabijając dwóch zamachowców i zatrzymując trzech. Odnalazła tam również 500 kg materiałów wybuchowych oraz bombę samochodową.

Źródła policyjne informowały następnie, że podczas tej operacji zginął najprawdopodobniej Nurdin Top.

"Tak, dziś o godz. 10 badania były już zakończone - cytuje Reuters swego anonimowego informatora z komendy głównej policji. - Sprawdzono dwanaście kryteriów, w tym DNA, odciski palców, włosy itd. Według moich przyjaciół, nie stwierdzono zgodności".

Podobno do zbadania pozostała jeszcze blizna na lewej brwi oraz stan uzębienia zabitego. Materiału porównawczego miała dostarczyć malezyjska rodzina poszukiwanego terrorysty.

17 lipca w zamachach bombowych na hotele Marriott i Ritz Carlton w centrum Dżakarty zginęło dziewięć osób, a 52 zostały ranne. Policja podejrzewa, że za atakami stała organizacja ekstremistów islamskich Dżimah Islamija (Wspólnota islamska), odpowiadająca także za akty terrorystyczne w Indonezji w latach 2000-2005 (w tym na Bali w 2002 r.). Jednym z liderów tego ugrupowania, dążącego do utworzenia wyznaniowego państwa islamskiego w Azji Południowo-Wschodniej, jest właśnie Nurdin Top.

Reuters odnotowuje, że media indonezyjskie przytaczają opinie różnych ekspertów, którzy zaprzeczają, jakoby podczas operacji policyjnej zabity ostał Top. (PAP)

az/ ro/ 4550235 arch.

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)