Notowania

wiadomości
03.09.2013 15:53

Instytut Lecha Wałęsy wydał pakiet dla najmłodszych o historii Polski

Ilustrowana książeczka przybliżająca najważniejsze wydarzenia z historii Polski, z dołączoną płytą audio, kolorowanka z "symbolami polskiej wolności" i szablon drzewa genealogicznego weszły w skład pakietu dla najmłodszych przygotowanego przez Instytut Lecha Wałęsy.

Podziel się
Dodaj komentarz

Ilustrowana książeczka przybliżająca najważniejsze wydarzenia z historii Polski, z dołączoną płytą audio, kolorowanka z "symbolami polskiej wolności" i szablon drzewa genealogicznego weszły w skład pakietu dla najmłodszych przygotowanego przez Instytut Lecha Wałęsy.

Publikacja "Kto ty jesteś" została wydana w ramach ogólnopolskiego projektu "Mam Gen Wolności".

"Projekt dąży do zbudowania nowoczesnego poczucia patriotyzmu wśród najmłodszych oraz integracji Polaków w szacunku dla dotychczasowych osiągnięć obywateli i całego społeczeństwa. Zgodnie z założeniami, program nie opiera się na ocenie wydarzeń sprzed lat, lecz ma na celu uświadamiać, iż zawsze, niezależnie od czynników historycznych, posiadaliśmy w sobie +Gen Wolności+, dzięki któremu udało nam się przetrwać i odbudować niepodległą Polskę. Tym razem z naszym przesłaniem chcemy trafić do młodych odbiorców" - tłumaczy prezes Instytutu Lecha Wałęsy Piotr Gulczyński.

Główny element pakietu "Kto ty jesteś" stanowi ilustrowana książeczka "Historyjki o historii". Najmłodsi mogą w niej znaleźć opowiadania przybliżające takie wydarzenia z historii Polski jak udział szlachty w wolnych elekcjach, uchwalenie Konstytucji 3 Maja, kampania napoleońska, zabory, bitwa warszawska, konspiracja podczas II wojny czy działalność opozycyjna w PRL. Do publikacji dołączona jest płyta audio, na której opowiadania czytają znani aktorzy m.in. Krystyna Janda, Krzysztof Kowalewski, Jerzy Radziwiłłowicz, Małgorzata Socha i Piotr Adamczyk.

W pakiecie znajduje się również szablon drzewa genealogicznego, które najmłodsi mogą uzupełnić m.in. zdjęciami rodziców i dziadków. Dzieci otrzymają także kolorowanki historyczne, dzięki którym będą mogły się zapoznać m.in. z polskim godłem i mapą, flagą Rzeczpospolitej i Unii Europejskiej oraz symbolami Polski Walczącej, Dywizjonu 303 i Solidarności.

Częścią projektu jest również konkurs dla dzieci w wieku przedszkolnym i uczniów szkół podstawowych. Uczestnicy mają za zadanie stworzenie plakatu i napisanie opowiadania inspirowanego treścią "Historyjek o historii". Zgłoszenia do konkursu należy kierować pod adresem Fundacja Instytut Lecha Wałęsy, al. Jerozolimskie 11/19, 00-508 Warszawa z dopiskiem "Gen Wolności" lub za pośrednictwem poczty elektronicznej na konkursgenwolnosci@ilw.org.pl. Konkurs potrwa do 30 września, a dla zwycięzców przygotowano nagrody.

Szczegóły są dostępne na stronie internetowej www.genwolnosci.pl. (PAP)

akn/ mrt/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz