Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
irak
03.09.2007 08:03

Irak: Brytyjczycy wycofali się z centrum Basry

Wojska brytyjskie zakończyły wycofywanie z centrum Basry, głównego miasta na południu Iraku - poinformował dowódca irackich służb bezpieczeństwa w Basrze generał Mohan al-Firajdżi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP / EPA)

*Wojska brytyjskie zakończyły wycofywanie z centrum Basry, głównego miasta na południu Iraku - poinformował dowódca irackich służb bezpieczeństwa w Basrze generał Mohan al-Firajdżi. *

Rozpoczęta w niedzielę wieczorem operacja objęła 550 brytyjskich żołnierzy stacjonujących w centrum Basry w dawnym pałacu Saddama Husajna. Oddziały te przeniosły się do bazy, położonej na obrzeżach miasta, niedaleko miejscowego lotniska. Brytyjczycy nadal jednak będą odpowiedzialni za bezpieczeństwo w Basrze.

Wycofanie jest krokiem w kierunku przekazania kontroli nad miastem Irakijczykom. Toruje też drogę ku ostatecznemu wycofaniu brytyjskich żołnierzy z Iraku; obecnie jest ich tam ok. 5 tysięcy.

W niedzielę "Sunday Times" napisał, że Wielka Brytania szykuje się do przekazania w przyszłym miesiącu siłom irackim kontroli nad prowincją Basra, co umożliwi większości żołnierzy brytyjskich opuszczenie Iraku.

Tagi: irak, wiadomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz