Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
irak
15.08.2007 09:22

Irak: Co najmniej 200 ofiar zamachu

Jak twierdzi policja, pod gruzami może jeszcze znajdować się wiele ciał.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Co najmniej dwieście osób zginęło, a trzysta zostało rannych we wtorkowym zamachu na północnym zachodzie Iraku, dokonanym przez czterech działających jednocześnie zamachowców-samobójców.

W środę miejscowe władze wprowadziły w rejonie zamachu całkowitą godzinę policyjną, mającą obowiązywać do odwołania.

W miejscu tragedii nadal trwa poszukiwanie ofiar wybuchów, które zrównały z ziemią co najmniej 30 domów. Pod gruzami, zdaniem policji, może jeszcze _ Do tej pory nikt nie przyznał się do zamachu - zdaniem policji przypomina on jednak akcje organizowane przez Al-Kaidę w Iraku. _znajdować się wiele ciał.

Ocenia się, że atak, którego celem był kompleks zamieszkany przez mniejszość wyznającą jazydyzm w mieście Kahtanija, 120 km na zachód od Mosulu, był największą akcją terrorystów w Iraku od 23 listopada ub.r., kiedy w wybuchu w bagdadzkim Mieście Sadra zginęło 215 ludzi.

Rzeczniczka Białego Domu Dana Perino określiła atak jako "barbarzyński".

Jazydzi to kurdyjscy i tureccy wyznawcy synkretycznej religii łączącej elementy wierzeń indoirańskich, judaizmu, nestorianizmu i islamu. Pierwsza wspólnota jazydzka powstała w XII wieku. Wyznawcy jazydyzmu negują istnienie grzechu, diabła i piekła, oddają cześć aniołom, którzy - według nich - sprawują władzę nad światem w imieniu Boga.

Tagi: irak, wiadomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz