Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Irak: Co najmniej 23 zabitych w zamachach w Bagdadzie

0
Podziel się:

W serii zamachów z użyciem samochodów pułapek w czwartek w
Bagdadzie zginęły co najmniej 23 osoby; jest wielu rannych - poinformowała iracka policja.

W serii zamachów z użyciem samochodów pułapek w czwartek w Bagdadzie zginęły co najmniej 23 osoby; jest wielu rannych - poinformowała iracka policja.

W irackiej stolicy rano doszło do pięciu ataków. Jedna z bomb eksplodowała przy dworcu autobusowym w dzielnicy Chazimija. Zginęło tam sześć osób, a 18 zostało rannych.

Według źródeł policyjnych do wybuchu samochodu pułapki doszło też w pobliżu silnie strzeżonej Zielonej Strefy, w której mieszczą się budynki rządowe i ambasady. W tym wybuchu śmierć poniosły cztery osoby, a 12 zostało rannych.

Od początku tego roku w serii aktów terrorystycznych w Iraku zginęło ok. 4 tysięcy ludzi.

Rosnąca fala przemocy na tle wyznaniowym w Iraku rodzi obawy, że kraj ten może ponownie pogrążyć się w krwawym konflikcie wewnętrznym, jak w latach 2006-2007. Od końca ubiegłego roku sunnici, oskarżający zdominowany przez szyitów rząd o próbę ich zmarginalizowania, organizują antyrządowe demonstracje. Mimo pewnych ustępstw rządu akty terroru przybrały na sile od kwietnia, kiedy to siły bezpieczeństwa zabiły kilkudziesięciu sunnickich demonstrantów w mieście Hawija.

Napięcia na tle wyznaniowym podsycane są przez trwającą ponad dwa lata wojnę w sąsiedniej Syrii, do której ściągnęli z Iraku szyiccy i sunniccy bojownicy, walczący po przeciwnych stronach syryjskiego konfliktu.(PAP)

jhp/ bos/

14386384 .14386282

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)