Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
terroryzm w iraku
25.08.2013 19:35

Irak znów we krwi. Zginęły 22 osoby

Ataki przeprowadzili dążący do destabilizacji państwa rebelianci - poinformowały irackie władze cywilne i wojskowe.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/FOTOLINK/East News)

Wśród ofiar było pięciu żołnierzy i 8-letni chłopiec.

Najpoważniejszy z tych ataków miał miejsce w położonym 290 kilometrów na północ od Bagdadu mieście Kaijara, gdzie na upozorowanym wojskowym punkcie kontrolnym zatrzymano dwie taksówki, wiozące ubranych po cywilnemu żołnierzy do ich bazy. Gdy okazało się, że jest to akcja rebeliantów, jedna z taksówek zdołała uciec. Drugiej się to nie udało, a pięciu znajdujących się w niej żołnierzy zastrzelono. Ciała ofiar zabójcy spalili.

W mieście Balad na północy Iraku zdetonowano ładunek wybuchowy, gdy obok przejeżdżał samochód wiozący sędziego. Eksplozja zabiła trzy pielęgniarki i przechodnia, a 13 innych osób zostało rannych, w tym sędzia, jego brat oraz kierowca.

Na targowisku w zamieszkałej głównie przez szyitów dzielnicy al-Amin na południowym wschodzie Bagdadu wybuch samochodu pułapki uśmiercił trzech cywilów i ranił 13. Zamachu z użyciem samochodu pułapki dokonano również w mieście Madain około 25 kilometrów na południowy wschód od stolicy Iraku, powodując śmierć czterech osób i obrażenia u 12.

W pobliżu miasta Bakuba około 60 kilometrów na północny wschód od Bagdadu bomba wybuchła przed domem policjanta, zabijając jego 8-letniego syna i raniąc 11 osób. Sam policjant nie doznał obrażeń.

Terrorystyczna kampania rebeliantów sunnickich przeciwko zdominowanemu przez szyitów rządowi Iraku wyraźnie nasiliła się od początku bieżącego roku, a w lipcu pochłonęła życie ponad tysiąca Irakijczyków - więcej niż w jakimkolwiek innym miesiącu od 2008 roku.

Czytaj więcej w Money.pl
Zdetonował ładunek wybuchowy w parku Zamachowiec samobójca zabił dzisiaj w Bagdadzie co najmniej 26 osób i ranił ponad 50, detonując ładunek wybuchowy w popularnym wśród rodzin parku w północnej części miasta.
"Łączą się wojny w Iraku i Syrii". Wzgórza Golan pod ostrzałem Syryjska wojna rozszerza się na Irak, a jednocześnie Irakijczycy walczą między sobą w Syrii - alarmuje wysłannik ONZ.
Wybuchały bomby. Targ, boisko i stadion Sześć osób zginęło, gdy ładunek wybuchowy eksplodował na boisku piłkarskim w Maadan na południe od Bagdadu.
Tagi: terroryzm w iraku, irak, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz