Notowania

iran
01.07.2009 08:43

Iran: Ahmadineżad odwołuje swój udział w szczycie Unii Afrykańskiej

Prezydent Iranu Mahmud Ahmadineżad nieoczekiwanie odwołał swój udział w odbywającym się w Libii szczycie państw Unii Afrykańskiej - poinformował rzecznik irańskiego prezydenta. Rzecznik nie podał przyczyn takiego kroku, ograniczając się do zakomunikowania, że wizyta w Libii szefa państwa irańskiego została anulowana.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Prezydent Iranu Mahmud Ahmadineżad nieoczekiwanie odwołał swój udział w odbywającym się w Libii szczycie państw Unii Afrykańskiej - poinformował rzecznik irańskiego prezydenta. Rzecznik nie podał przyczyn takiego kroku, ograniczając się do zakomunikowania, że wizyta w Libii szefa państwa irańskiego została anulowana. *

W poniedziałek irańska Rada Strażników oficjalnie potwierdziła zwycięstwo Ahmadineżada w wyborach prezydenckich z 12 czerwca.

Od opublikowania pierwszych oficjalnych wyników głosowania, wskazujących na miażdżące zwycięstwo Ahmadineżada, opozycja irańska domaga się powtórzenia wyborów, wskazując na liczne nieprawidłowości w toku elekcji.

W starciach ulicznych zginęło od 13 czerwca kilkanaście osób, ponad tysiąc zostało rannych a kilkuset działaczy proreformatorskich, dziennikarzy i manifestantów aresztowano. (PAP)

hb/ ap/

4338073

Tagi: iran, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz