Notowania

wojna z iranem
04.08.2012 11:13

Iran gotowy do ataku. Mają pociski rakietowe Fateh 110 o zasięgu 300 km

Iran z powodzeniem przetestował wielofunkcyjne pociski rakietowe produkcji krajowej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Iran z powodzeniem przetestował wielofunkcyjne pociski rakietowe produkcji krajowej Fateh 110 (_ zwycięstwo _) czwartej generacji o zasięgu 300 kilometrów - poinformował w irański minister obrony Ahmad Wahidi. *

Według Wahidiego, którego cytuje oficjalna agencja irańska IRNA, ta nowa wersja Fateh 110 trafia bez odchyleń w cele naziemne i na morzu.

Minister Wahid powiedział, że pociski rakietowe zostały przetestowane przez ekspertów z irańskiej organizacji przemysłów lotniczych i podkreślił, że Iran jest jednym z kilku tylko producentów takiej broni.

Iran jest objęty embargiem na dostawy broni, wprowadzonym po zwycięstwie rewolucji islamskiej w 1979 roku i na początku wojny z Irakiem (1980-1988). Od ponad 30 lat pracuje nad rozwojem uzbrojenia własnej produkcji.

Czytaj więcej na temat sytuacji w Iranie w Money.pl
Iran grozi. "To jest w zasięgu naszych rakiet" Iran zagroził, że jeśli zostanie zaatakowany, to w ciągu kilku minut zniszczy bazy wojskowe Stanów Zjednoczonych na Bliskim Wschodzie.
Iran wystrzelił rakiety. Ostrzega "zuchwałych" Symulowano atak na obcą bazę. Siły tego kraju wystrzeliły serię rakiet balistycznych, z których cześć zdolna jest dotrzeć do Izraela
Interwencja zbrojna w Iranie? Tak, jeśli... Minister obrony USA Leon Panetta opowiedział się dzisiaj w Izraelu za wyczerpaniem wszystkich niewojskowych metod nacisku.
Tagi: wojna z iranem, iran, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz