Notowania

atom w iranie
19.08.2010 07:34

Iran grozi: Nie będziemy prowadzić rozmów z USA

Przestańcie nam grozić i znieście sankcje - mówi przywódca duchowy Irańczyków.

Podziel się
Dodaj komentarz
(sajed.ir/GDFL/Wikipedia)

Duchowy przywódca Iranu ajatollah Ali Chamenei (na zdjęciu) powiedział, że warunkiem rozmów na temat irańskiego programu nuklearnegojest zniesienie przez USA sankcji i zaprzestanie gróźb wojskowych.

_ - Nasz prezydent (Mahmud Ahmadineżad) i inni mówią, że będziemy negocjować. Tak, będziemy, ale nie z Ameryką, bo Ameryka nie negocjuje uczciwie, tak jak prawdziwy negocjator _ - powiedział ajatollah Chamenei w przemówieniu telewizyjnym. - _ Przestańcie nam grozići znieście sankcje _ - dodał przywódca duchowy Irańczyków.

ONZ, Unia Europejska i Stany Zjednoczone ogłosiły niedawno nowe sankcje wobec Iranu, które mają zwiększyć presję na ten kraj, aby zrezygnował z planów nuklearnych.

Zachód podejrzewa Iran o dążenie do wejścia w posiadanie broni nuklearnej i domaga się od Teheranu wstrzymania prac nad wzbogacaniem uranu. Teheran konsekwentnie twierdzi, że jego program nuklearny ma wyłącznie charakter pokojowy.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ **Iran** ma plan: 10 zakładów wzbogacania uranu ]( http://news.money.pl/artykul/iran;ma;plan;10;zakladow;wzbogacania;uranu,245,0,656117.html )
* [ **Iran** wbrew rezolucji ONZ wzbogaca więcej uranu ]( http://news.money.pl/artykul/iran;wbrew;rezolucji;onz;wzbogaca;wiecej;uranu,253,0,653309.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: atom w iranie, iran, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz