Notowania

iran
15.07.2010 00:05

Iran: Ponad 20 zabitych w zamachu samobójczym w Zahedanie

# większa liczba ofiar #

Podziel się
Dodaj komentarz

# większa liczba ofiar #

16.07. Teheran (PAP/Reuters, AFP) - Ponad 20 osób zginęło i ponad 100 zostało rannych w czwartek w rezultacie dwóch silnych wybuchów w mieście Zahedan w prowincji Sistan-Beludżystan w południowo-wschodnim Iranie - poinformowały irańskie władze. Do zorganizowania zamachu przyznała się grupa Jundollah - poinformowała telewizja Al Arabiya, cytowana przez Reutera.

"W dwóch eksplozjach w Zahedanie ponad 20 ludzi zostało zabitych i ponad 100 zostało rannych" - powiedział cytowany przez oficjalną irańską agencję prasową IRNA szef służb ratunkowych prowincji Sistan-Beludżystan Fariborz Raszedi.

Według późniejszych doniesień Reutera zginęło co najmniej 21 osób.

Do samobójczego zamachu przyznało się sunnickie ugrupowanie Jundollah, które poinformowało, że ataki były odwetem za wykonanie w czerwcu kary śmierci na liderze tej grupy Abdolmaleku Rigi - podaje Al Arabiya, do której Jundollah wysłał e-mail. Przedstawiciele grupy napisali, że celem zamachu byli przed wszystkim członkowie Gwardii Rewolucyjnej.

Przedstawiciele elitarnej Gwardii Rewolucyjnej znaleźli się w istocie wśród osób, które zginęły w zamachu - powiedział wiceminister spraw wewnętrznych Iranu Ali Abdollahi, nie podając żadnych dodatkowych szczegółów.

Abdollahi dodał w rozmowie z półoficjalną agencją Fars, że eksplozje, które nastąpiły przed szyickim Wielkim Meczetem, były skutkiem zamachu samobójczego. Abdollahi odpowiada w MSW za sprawy bezpieczeństwa.(PAP)

fit/

6623991 6624521 6624555 6624072 arch.

Tagi: iran, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
  1. Polecane
  2. Najnowsze
  3. Popularne