Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Iran: Prezydent chce pogłębienia stosunków z Europą i Ameryką Płn.

0
Podziel się:

Prezydent Iranu Hasan Rowhani potwierdził w poniedziałek na łamach
niemieckiego dziennika "Sueddeutsche Zeitung", że chce "odbudować i pogłębić" stosunki "z państwami
Europy i Ameryki Północnej na bazie wzajemnego poszanowania".

Prezydent Iranu Hasan Rowhani potwierdził w poniedziałek na łamach niemieckiego dziennika "Sueddeutsche Zeitung", że chce "odbudować i pogłębić" stosunki "z państwami Europy i Ameryki Północnej na bazie wzajemnego poszanowania".

Wyraził również chęć utrzymania "konstruktywnych stosunków dyplomatycznych" z krajami sąsiadującymi z Iranem i "innymi graczami w regionie" Bliskiego Wschodu.

Odnośnie do irańskiego programu nuklearnego prezydent Rowhani zaznaczył, że jego kraj postanowił nie angażować się "na drodze rozwoju i produkcji bomby atomowej". "Jesteśmy przekonani, że rozwój, produkcja, magazynowanie i wykorzystanie broni nuklearnej jest sprzeczne z zasadami islamu" - podkreślił.

Rowhani wskazał jednocześnie, że "naciski, niepokojenie, zastraszanie i sankcje będą jedynie zatruwać kwestię nuklearną i pogrzebią wszelkie możliwości postępu".

Porozumienie Iranu z grupą 5+1 (stałych członków Rady Bezpieczeństwa ONZ i Niemiec) z 24 listopada zakłada ograniczenie przez Teheran niektórych działań w ramach programu nuklearnego w zamian za częściowe złagodzenie sankcji międzynarodowych i niewprowadzanie nowych sankcji przez sześć miesięcy. (PAP)

cyk/ ro/

15358573

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)