Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Iran: To może stać się przyczyną wojny światowej

0
Podziel się

Planowane przez NATO rozmieszczenie rakiet Patriot na granicy turecko-syryjskiej "grozi wojną światową", która ogarnęłaby także Europę.

Iran: To może stać się przyczyną wojny światowej
(_Skender_ /CC/Flickr)
bDzKBxit

Planowane przez NATO rozmieszczenie rakiet Patriot na granicy turecko-syryjskiej _ grozi wojną światową _, która ogarnęłaby także Europę - oświadczył szef sztabu armii irańskiej.

Turcja poprosiła w listopadzie NATO o system rakiet Patriot, które są w stanie przechwytywać samoloty, pociski manewrujące i głowice taktycznych rakiet balistycznych. Wystąpiła z tą prośbą po powtarzających się przypadkach ostrzeliwania tureckiego terytorium z terenu Syrii podczas toczącej się tam wojny domowej.

_ - Każda z tych rakiet będzie czarnym punktem na mapie świata i może stać się przyczyną wojny światowej _ - oświadczył szef sztabu irańskich sił zbrojnych generał Hassan Firuzabadi, którego cytuje irańska agencja ISNA.

bDzKBxiv

_ - Oni planują wojnę światową, co jest bardzo niebezpieczne dla przyszłości rodzaju ludzkiego i dla przyszłości samej Europy _ - ostrzegł irański generał.

Czytaj więcej w Money.pl
Turcja prosi NATO o pomoc. Chodzi o Syrię Ankara chce rozmieszczenia systemów obrony przeciwrakietowej Patriot wzdłuż jej granicy z Syrią.
Dostaną baterie rakiet od Holendrów Dzień wcześniej rząd Niemiec dał zielone światło dla udziału żołnierzy Bundeswehry w misji NATO w Turcji.
Rozstawią Patrioty na granicy. Putin ostrzega Ministrowie spraw zagranicznych państw NATO dali we wtorek zielone światło dla rozmieszczenia baterii pocisków przeciwlotniczych i przeciwrakietowych Patriot w Turcji, by chronić ją przed atakiem powietrznym z Syrii.
bDzKBxiW
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
KOMENTARZE
(0)