Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Iran: Udana próba rakiety o zasięgu do 2 tys. km

0
Podziel się

Iran przeprowadził udaną próbę z unowocześnioną rakietą
Sedżil 2 o zasięgu do 2 tysięcy kilometrów - poinformowała irańska telewizja państwowa.
Arabskojęzyczna telewizja Al-Alam podała, że był to test dwustopniowego pocisku o zaawansowanej
technologii. Brak więcej szczegółów.

bEguekTF

Iran przeprowadził udaną próbę z unowocześnioną rakietą Sedżil 2 o zasięgu do 2 tysięcy kilometrów - poinformowała irańska telewizja państwowa. Arabskojęzyczna telewizja Al-Alam podała, że był to test dwustopniowego pocisku o zaawansowanej technologii. Brak więcej szczegółów.

Zarówno Sedżil, jak i dysponująca podobnym zasięgiem inna irańska rakieta balistyczna Szahab-3 mogą teoretycznie zaatakować Izrael i amerykańskie bazy w rejonie Zatoki Perskiej.

Pierwszy test dwustopniowego pocisku balistycznego Sedżil odbył się w listopadzie ubiegłego roku. Przedstawiciele rządu oświadczyli wówczas, że jest to broń wyłącznie defensywna. Kolejnych prób dokonano w maju i we wrześniu obecnego roku.

bEguekTH

Środowa próba zapewne podsyci zaniepokojenie Zachodu irańskimi ambicjami militarnymi. Stany Zjednoczone i ich sojusznicy podejrzewają Islamską Republikę Iranu o dążenie do uzyskania broni nuklearnej. Teheran twierdzi natomiast, że chce produkować wyłącznie uran nisko wzbogacony jako paliwo dla swych elektrowni jądrowych. (PAP)

cyk/ ap/

5324641 5324557 5324572 arch.

bEguekUi
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)