Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Iran zaprezentował pociski rakietowe o zasięgu do 2 000 km

0
Podziel się:

Iran zaprezentował w niedzielę pociski rakietowe o zasięgu do 2 000 km.
Pokazano je na wielkiej defiladzie w Teheranie z okazji tygodnia Świętej Obrony, obchodzonego dla
upamiętnienia początku wojny z Irakiem (1980-88).

bEsvnExx

Iran zaprezentował w niedzielę pociski rakietowe o zasięgu do 2 000 km. Pokazano je na wielkiej defiladzie w Teheranie z okazji tygodnia Świętej Obrony, obchodzonego dla upamiętnienia początku wojny z Irakiem (1980-88).

Oficjalna agencja irańska IRNA informuje, że w defiladzie wzięło udział sześć rodzajów pocisków rakietowych, wszystkie jednak - jak zapewniał w oświadczeniu dla agencji prezydent Hasan Rowhani, który w poniedziałek udaje się na sesję Zgromadzenia Ogólnego NZ do Nowego Jorku - "mają charakter obronny".

Agencja nie podała nazwy ani bliższej charakterystyki pocisków o zasięgu do 2 000 km, jakimi dysponują irańskie siły zbrojne.

bEsvnExz

"Iran nie zagraża swym sąsiadom i innym państwom regionu" - deklarował Rowhani na uroczystości, która odbyła się w niedzielę pod usytuowanym na przedmieściu Teheranu mauzoleum ajatollaha Ruhollaha Chomeiniego.

Jednocześnie doradca wojskowy irańskiego przywódcy, b. dowódca Strażników Rewolucji Jahja Rahim Safawi, oświadczył, że Iran "ze swymi pociskami o zasięgu do 2 000 km stał się wpływową siłą na scenie międzynarodowej".

"Dziś wszystkie media krajowe i międzynarodowe mogły obserwować potęgę Iranu" - dodał Safawi, dla którego wojsko irańskie jest "gwarancją bezpieczeństwa i interesów kraju" oraz "opartego na sprawiedliwości pokoju w regionie".(PAP)

ik/ kar/

bEsvnExF

14627979

bEsvnEya
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)