Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Irański atom na celowniku mocarstw

0
Podziel się

Rada Bezpieczeństwa ONZ już trzykrotnie nakładała sankcje na Iran za wzbogacanie uranu.

Irański atom na celowniku mocarstw
(defenselink.mil/public domain)
bDzGvxHF

Grupa sześciu światowych mocarstw może spotkać się jeszcze w tym tygodniu w celu omówienia irańskiego programu nuklearnego - poinformował amerykański Departament Stanu.

_ - Może dojść do spotkania grupy 5 plus 1 (pięciu stałych członków Rady Bezpieczeństwa ONZ - USA, Rosji, Chin, Wielkiej Brytanii i Francji oraz Niemiec) w najbliższej przyszłości _ - powiedział rzecznik Departamentu Stanu USA P.J. Crowley.

Jak sprecyzował, do rozmów może dojść w czasie podróży podsekretarza stanu Williama Burnsa do Moskwy i Madrytu w tym tygodniu. Burns ma odwiedzić stolicę Rosji w środę i czwartek, a hiszpańską stolicę - w piątek.

bDzGvxHH

USA i część krajów zachodnich uważają, że Iran może wykorzystać swój program wzbogacania uranu do budowy broni atomowej. Teheran przekonuje, że jego działania mają na celu pokojowe wykorzystanie energii atomowej.

USA rozważają wprowadzenie przeciwko Iranowi kolejnych sankcji, jeśli w sporze tym wkrótce nie zostanie osiągnięte porozumienie. Sankcjom sprzeciwiają się Chiny. Ich przedstawiciel w Radzie Bezpieczeństwa oświadczył przed kilkoma dniami, że nie nadszedł jeszcze czas na sankcje i potrzeba więcej czasu i cierpliwości do negocjacji.

Rada Bezpieczeństwa ONZ już trzykrotnie nakładała sankcje na Iran z powodu jego odmowy zamrożenia programu wzbogacania uranu.

bDzGvxHN
bDzGvxIi
Źródło:
KOMENTARZE
(0)