Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Irlandia Płn.: Zwłoki Polaka znaleziono w Newry
Północnoirlandzka policja poinformowała we wtorek, że wszczęła dochodzenie w sprawie zabójstwa Polaka, którego zwłoki znaleziono tego dnia w południe w Newry niedaleko centrum miasta.

Według policji mężczyzna miał 40 lat i przed śmiercią został ciężko pobity. Jego tożsamość nie zostanie ujawniona do czasu poinformowania krewnych.


Policja aresztowała i przesłuchuje dwóch mężczyzn; nie podano ich narodowości.

Mężczyzna zmarł najprawdopodobniej w nocy z poniedziałku na wtorek lub we wtorek nad ranem. Policja nie zna motywu ataku; poszukuje świadków.

Burmistrz Newry (hrabstwo Down) John Feehan powiedział prasie, że lokalni mieszkańcy są wstrząśnięci zdarzeniem w tym spokojnym mieście. Wskazał, że stosunki między różnymi społecznościami układają się harmonijnie. (PAP)

asw/ cyk/ kar/ jbr/

prasa, policja, atak, zwłoki, centrum, polak, znajdź, irlandia płn
PAP
INFORMACJA
Zamieszczone na stronach internetowych portalu Money.pl materiały sygnowane skrótem PAP stanowią element Serwisu Informacyjnego PAP będącego bazą danych, której producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa SA z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 roku o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Money.pl na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP SA zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.