Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Islamiści odpowiadają za wybuchy w Sztokholmie?

0
Podziel się:

Krótko przed eksplozją policja i szwedzka agencja TT dostały e-mail z ostrzeżeniem.

Islamiści odpowiadają za wybuchy w Sztokholmie?
(PAP/EPA)

* *Jedna osoba zginęła, a dwie zostały ranne w dwóch wybuchach, w tym samochodu, do których doszło w sobotę w centrum Sztokholmu. Szwedzka agencja TT poinformowała, że na 10 minut przed wybuchami jej redakcja i policja otrzymały e-mail z ostrzeżeniem.

Według TT do redakcji oraz na policję wysłano e-mail z plikami dźwiękowymi po szwedzku i po arabsku.

Głos w załączniku dźwiękowym zwracał się do Szwecji oraz Szwedów i mówił o tym, że nie zareagowali oni na karykatury proroka Mahometa, których autorem był artysta i karykaturzysta Lars Vilks. Głos wspomina również o obecności Szwedów w Afganistanie.

- _ Nasze czyny będą mówić za siebie. Tak długo, aż nie zakończycie swej wojny przeciw islamowi i upokarzania proroka i waszego głupiego poparcia dla tej świni Vilksa _ - głosi nagranie cytowane przez TT.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/46/t116782.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/niemcy;w;pogotowiu;w;samolocie;byla;atrapa;bomby,90,0,713562.html) Niemcy w pogotowiu: W samolocie była atrapa bomby
Rzeczniczka policji Petra Sjoelander powiedziała, że do eksplozji samochodu doszło w pobliżu Drottninggatan - ruchliwej pełnej sklepów ulicy w centrum stolicy Szwecji. Wkrótce po tej eksplozji nastąpił drugi wybuch na tej samej ulicy, po którym znaleziono rannego. Później poinformowano, że mężczyzna ten nie żyje.

Wybuchy wywołały panikę wśród robiących świąteczne zakupy.

Dwie inne osoby zostały zabrane do szpitala z lżejszymi obrażeniami, lecz na razie nie wiadomo, w której z dwóch eksplozji ucierpiały.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/42/t125226.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/eksplozje;w;sztokholmie;-;jedna;osoba;zabita,82,0,733522.html) Eksplozje w Sztokholmie - jedna osoba zabita Wybuchy na ruchliwej, handlowej ulicy spowodowały panikę wśród robiących świąteczne zakupy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/7/t125191.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wybuch;kolo;kwatery;policji;w;kandaharze,128,0,733312.html) Wybuch koło kwatery policji w Kandaharze W zamachu użyto samochodu wyładowanego materiałami wybuchowymi.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/19/t75283.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/bomba;w;samolocie;aeroflotu,34,0,729634.html) Bomba w samolocie Aerofłotu Z rosyjskiej maszyny na berlińskim lotnisku Schoenefeld ewakuowano 140 pasażerów.
wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)