Notowania

islamiści
11.03.2014 09:13

Islamiści wzywają do zabicia prezydenta Hollande'a

Na jednej ze stron internetowych, prowadzonych przez islamistów, pojawiła się seria plakatów nawołujących do ataków na Francję i zamordowania jej prezydenta Francois Hollande'a.

Podziel się
Dodaj komentarz
(jmayrault/CC BY 2.0/Flickr)
prezydent Francji Francois Hollande

Na jednej ze stron internetowych, prowadzonych przez islamistów, pojawiła się seria plakatów nawołujących do ataków na Francję i zamordowania jej prezydenta Francois Hollande'a. Ma to być odwet za aktywność Paryża w Mali i Republice Środkowoafrykańskiej.

O publikacji plakatów poinformowała w poniedziałek grupa SITE, która monitoruje internet. Plakaty opublikowano na jednej ze znanych stron islamistycznych w ramach kampanii _ Nie zamilkniemy _.

_ - Do naszych samotnych wilków we Francji: zabijcie prezydenta za jego bezbożność i zbrodnie, zastraszcie jego skorumpowany rząd, wysadzajcie ich w powietrze, zastraszajcie ich wspierając tym samym naszą sprawę w Republice Środkowoafrykańskiej _ - głosił napis na jednym z plakatów.

Strona internetowa, na której znalazły się grafiki, publikuje regularnie informacje na temat działań Al-Kaidy i innych ruchów dżihadystycznych.

Republika Środkowoafrykańska dzieli się na murzyńskie i wyznające w większości chrześcijaństwo południe oraz rzadziej zaludnioną, muzułmańską i często arabską północ. Polityczny konflikt między rządzącym południem i dyskryminowaną północą zaczął w RŚA przybierać postać wojny religijnej pod koniec rządów skorumpowanego despoty Francois Bozize (2003-2013), który swoich politycznych wrogów zaczął nazywać dżihadystami, licząc nie tylko na wsparcie współwyznawców, ale przede wszystkim Zachodu, toczącego wojnę z muzułmańskimi fundamentalistami.

Francja wysłała do Republiki Środkowoafrykańskiej i Mali swoje wojska, aby pomóc w walce z muzułmańskimi rebeliantami. Dzięki ich obecności udało się wyprzeć główne siły islamistów z Republiki Środkowoafrykańskiej.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: islamiści, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz