Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Izrael: Aresztowano 4 Palestyńczyków w związku z grudniowym atakiem

0
Podziel się

Izraelskie władze poinformowały w czwartek, że aresztowały
czterech członków palestyńskiej radykalnej organizacji Islamski Dżihad w związku z grudniowym
zamachem bombowym w autobusie na przedmieściach Tel Awiwu.

bEhYnTHF

Izraelskie władze poinformowały w czwartek, że aresztowały czterech członków palestyńskiej radykalnej organizacji Islamski Dżihad w związku z grudniowym zamachem bombowym w autobusie na przedmieściach Tel Awiwu.

Jak podały izraelskie służby bezpieczeństwa wewnętrznego Szin Bet, aresztowano czterech Palestyńczyków z Betlejem na Zachodnim Brzegu Jordanu. Trzech mężczyzn podejrzanych jest o przygotowanie bomby, a jeden o wniesienie jej do autobusu.

Jeden z trójki podejrzanych jest członkiem palestyńskich sił policyjnych.

bEhYnTHH

Według komunikatu Szin Bet aresztowano jeszcze dziesięć innych osób, ale nie podano żadnych szczegółów. Śledztwo trwa.

Do zamachu doszło 22 grudnia. Bomba eksplodowała w autobusie w Bat Jam na przedmieściach Tel Awiwu. Pasażerowie zdołali opuścić pojazd, gdyż jeden z nich zauważył podejrzany ładunek i zawiadomił kierowcę.

Ukryta w torbie bomba eksplodowała tuż po tym, jak sprowadzono na miejsce policyjny oddział saperów, a jeden z nich starał się zbadać ładunek. Saper został lekko ranny.

Eksplozja wybiła okna w autobusie, ale poza tym obyło się bez szkód. Była to jednak pierwsza tak poważna próba ataku terrorystycznego w Izraelu od wybuchu bomby w Tel Awiwie w listopadzie 2012 roku, który zabił 20 osób.

bEhYnTHN

Dekadę temu ataki palestyńskich zamachowców samobójców w izraelskich autobusach, restauracjach i innych miejscach publicznych były niemal na porządku dziennym. (PAP)

cyk/

15409725 arch.

bEhYnTIi
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)