Notowania

wiadomości
02.03.2013 00:31

Izrael: Premier Netanjahu dostał dodatkowe dwa tygodnie na utworzenie rządu

Prezydent Izraela Szimon Peres przedłużył o dwa tygodnie termin utworzenia nowego rządu. Prosił o to premier Benjamin Netanjahu, który powiedział w sobotę, że potrzebuje więcej czasu na rozmowy koalicyjne.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Prezydent Izraela Szimon Peres przedłużył o dwa tygodnie termin utworzenia nowego rządu. Prosił o to premier Benjamin Netanjahu, który powiedział w sobotę, że potrzebuje więcej czasu na rozmowy koalicyjne. *

Netanjahu nie wystarczyły cztery tygodnie, by utworzyć nowy rząd. Na sobotniej konferencji prasowej skrytykował on postawę niektórych ugrupowań, które - jak powiedział - "bojkotują" inne partie.

Jeśli w dodatkowym terminie nie powstanie nowa koalicja, prezydent może powierzyć innemu politykowi misję utworzenia rządu. Jeśli i jemu nie uda się ta sztuka, Izrael czekają kolejne wybory parlamentarne.

Blok partii prawicowych, na czele którego stoi Netanjahu, wygrał 22 stycznia wybory parlamentarne, ale poniósł znaczne straty w porównaniu z poprzednim głosowaniem. Zdobył 31 ze 120 mandatów i musi szukać koalicjantów, by utworzyć nowy rząd. (PAP)

13321125 13321583

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz