Notowania

izrael
08.04.2010 07:20

Izraelska policja rozbiła siatkę handlarzy organami

Policja zapobiegła też oddaniu nerek przez kilku dawców, którzy przygotowywali się już do wyjazdu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Bonek)

Izraelska policja zatrzymała sześciu obywateli tego kraju podejrzanych o udział w międzynarodowej siatce handlującej ludzkimi organami.

Policja podała też, że zapobiegła oddaniu nerek przez kilku dawców, którzy przygotowywali się już do wyjazdu za granicę. Niektórych z nich zatrzymano na izraelskich lotniskach.

Handlarze oferowali do 100 tys. dolarów za nerkę, jednak w co najmniej dwóch przypadkach nie zapłacili dawcom, których organy usunięto już chirurgicznie.

Nie wiadomo, ile w sumie transplantacji przeprowadzono. Rzecznik izraelskiej policji Micky Rosenfeld powiedział, że na ogłoszenia w gazetach zamieszczone przez siatkę odpowiedziały dziesiątki potencjalnych dawców.

Byli oni przewożeni do Europy, Ameryki Południowej i Azji Południowo-Wschodniej, gdzie poddawano ich operacji. Jednak często wracali do domów z pustymi rękami i powikłaniami zdrowotnymi.

Izraelskie prawo zabrania handlu organami.

Jeden z zatrzymanych to emerytowany izraelski generał. Po trwającym miesiąc dochodzeniu spodziewane są kolejne aresztowania.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* **[ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )**
* **[ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ ) **
Tagi: izrael, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz