Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Izraelski żołnierz zastrzelony przez libańskiego snajpera na granicy

0
Podziel się:

Izraelski żołnierz został zastrzelony przez libańskiego snajpera w pobliżu przejścia granicznego między Izraelem a Libanem.

Izraelski żołnierz zastrzelony przez libańskiego snajpera na granicy
(Vadim Lavrusik/CC/Flickr)
bEsnoQuZ

Misja pokojowa ONZ w Libanie (UNIFIL) prowadzi rozmowy z obiema stronami, aby nie dopuścić do eskalacji przemocy.

Izraelska armia potwierdziła, że żołnierz zmarł w szpitalu w wyniku obrażeń; na miejscu zdarzenia udzielono mu pomocy medycznej.

Wcześniej informowano, że snajper z libańskich sił zbrojnych ostrzelał nieoznakowany izraelski samochód w pobliżu przejścia granicznego Rosz Hanikra.

bEsnoQvb

Według strony internetowej Ynet, która powołuje się na izraelskie źródła wojskowe, libański żołnierz oddał sześć lub siedem strzałów, działając prawdopodobnie _ z własnej inicjatywy _. Źródła libańskie podały, że po zdarzeniu utracono kontakt z libańskim żołnierzem.

Rzecznik izraelskiej armii Peter Lerner oświadczył, że Izrael złożył w UNIFIL protest w związku z tym _ skandalicznym naruszeniem suwerenności _. _ Nie będziemy tolerować agresji przeciwko Państwu Izrael i podtrzymujemy prawo do samoobrony przeciwko sprawcom ataków na Izrael i jego obywateli _ - dodał Lerner. Poinformował, że Izrael podniósł stan gotowości wzdłuż granicy z Libanem.

Rzecznik UNIFIL Andrea Tenenti powiedział, że dowódca sił jest w kontakcie z obiema stronami i apeluje o opanowanie. Jak poinformował, incydent najpewniej zdarzył się po izraelskiej stronie tzw. błękitnej linii, czyli granicy wyznaczonej przez ONZ po wycofaniu się Izraela z południowego Libanu w 2000 r.

Południowy Liban był teatrem krwawych starć między siłami Izraela a bojownikami szyickiego Hezbollahu w 2006 roku; nic jednak nie wskazuje, by ugrupowanie było zamieszane w niedzielny atak - pisze agencja AP. Od tego konfliktu na granicy sporadycznie dochodziło do aktów przemocy.

bEsnoQvh

Czytaj więcej w Money.pl

bEsnoQvC
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)