Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

J. Kaczyński do studentów: wasze sprawy są ważną częścią mojego programu

0
Podziel się

Kandydat PiS na prezydenta Jarosław Kaczyński zapewnia w liście skierowanym
do studentów, do którego w sobotę dotarła PAP, że ich sprawy są ważną częścią jego programu
wyborczego.

bEgDpzXF

*Kandydat PiS na prezydenta Jarosław Kaczyński zapewnia w liście skierowanym do studentów, do którego w sobotę dotarła PAP, że ich sprawy są ważną częścią jego programu wyborczego. *

Jarosław Kaczyński w piątek wysłał odpowiedź na apel Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej, który tydzień temu wezwał kandydatów na urząd prezydenta do przedstawienia poglądów na kwestie finansowania studiów w Polsce, otwarcia zawodów prawniczych i wyrównywania szans absolwentów na rynku pracy.

Kandydat PiS w liście podkreślił, że opowiada się za bezpłatnym dostępem do studiów, pełnym otwarciem zawodów prawniczych oraz że popiera projekt ustawy przywracającej studentom 49 proc. ulgę na przejazdy PKP i PKS.

bEgDpzXH

"Korporacjonizm powinien być rozumiany jako autonomia niektórych zawodów, a nie jako blokada dla młodych absolwentów prawa. O dostępie do zawodu powinny decydować kryteria merytoryczne, a nie sztuczne limity" - napisał.

"W moim programie wszystkie te sprawy znajdują bardzo ważne miejsce. Jestem otwarty także na wasze postulaty i propozycje. Wiem, że programu edukacji młodego pokolenia nie da się stworzyć bez wsłuchania się w wasz głos. Mam nadzieję, że będzie okazja do zapoznania się z waszymi propozycjami" - zaznaczył Jarosław Kaczyński.

Dodał również, że istotna jest autonomia szkolnictwa wyższego. "Wolność badań naukowych nie powinna być ograniczana ani cenzurą, ani środkami administracyjnymi. Mam nadzieję, że będziecie państwo reagowali na wszelkie przejawy łamania tej fundamentalnej zasady" - napisał kandydat PiS.

J.Kaczyński na zakończenie listu życzy studentom "pomyślnego zdania egzaminów".

bEgDpzXN

Rzecznik klubu PiS Mariusz Błaszczak zapewnił we wtorek w rozmowie z PAP, że "wkrótce" Jarosław Kaczyński przedstawi swój program wyborczy. Według niego, będzie on oparty na programie PiS i będzie nawiązywał do koncepcji "4x4" sformułowanej przez b. szefową klubu PiS Grażynę Gęsicką. "Była to koncepcja współpracy wszystkich sił politycznych wobec wyzwań, które stoją przed Polską" - przypomniał.

Rodzina, gospodarka, polska prezydencja w UE i ustrój państwa - w tych dziedzinach Gęsicka zaproponowała współpracę PiS z PO, Lewicą i PSL. PiS proponowało m.in. zmiany w systemie emerytalnym, renegocjację umowy gazowej z Rosją, powołanie Rady Prezydencji złożonej z przedstawicieli wszystkich sił politycznych, którzy określiliby wspólnie priorytety polskiej prezydencji w Unii Europejskiej, powołanie konwentu konstytucyjnego.(PAP)

tgo/ mok/

bEgDpzYi
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)