Notowania

wiadomości
01.03.2011 13:11

J. Kaczyński jedzie do Watykanu na beatyfikację Jana Pawła II

Szef PiS Jarosław Kaczyński i parlamentarzyści tej partii wybierają się z pielgrzymką do Watykanu na beatyfikację Jana Pawła II - dowiedziała się PAP od polityków tego ugrupowania.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Szef PiS Jarosław Kaczyński i parlamentarzyści tej partii wybierają się z pielgrzymką do Watykanu na beatyfikację Jana Pawła II - dowiedziała się PAP od polityków tego ugrupowania. *

W kilkudniowej pielgrzymce do Stolicy Apostolskiej ma wziąć udział kilkudziesięciu posłów i senatorów PiS. Na miejsce planują dotrzeć pociągiem.

"Organizujemy taki wyjazd. Dla nas beatyfikacja największego Polaka Jana Pawła II jest wydarzeniem niezwykle ważnym. Klub PiS, nasi parlamentarzyści razem z rodzinami, przyjaciółmi wybiorą się na pielgrzymkę do Watykanu" - powiedział we wtorek PAP rzecznik PiS Adam Hofman.

Beatyfikacja Jana Pawła II odbędzie się 1 maja. Uroczystość wyniesienia papieża na ołtarze odbędzie się w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, święto ustanowione przez właśnie przez niego. Jan Paweł II zmarł 2 kwietnia 2005 roku, w wigilię tej uroczystości, przypadającej tydzień po Wielkanocy.

Tomasz Grodecki (PAP)

tgo/ son/ jbr/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz