Notowania

wybory prezydenta
12.02.2009 17:26

J.Kaczyński popiera Szmita w wyborach prezydenta Olsztyna

(dochodzi wypowiedź J.Kaczyńskiego z wiecu)

Podziel się
Dodaj komentarz

(dochodzi wypowiedź J.Kaczyńskiego z wiecu)

12.2.Olsztyn (PAP) - Prezes PiS Jarosław Kaczyński uważa, że warto głosować na Jerzego Szmita - kandydata tej partii w wyborach prezydenta Olsztyna. Szmit jest "reprezentantem formacji politycznej, która ma dla Polski program czynnej walki z kryzysem i szybkiego rozwoju na najbliższe lata" - przekonywał Kaczyński.

Jak podkreślił prezes PiS na konferencji prasowej w Olsztynie, Szmit ma doświadczenie jako samorządowiec, ale także jako parlamentarzysta.

Szmit był pierwszym marszałkiem województwa warmińsko- mazurskiego, a także senatorem PiS w poprzedniej kadencji.

"Jest rzeczą bardzo ważną, by na czele administracji samorządowej dużego miasta - takiego jak Olsztyn - stanął człowiek, który nie musi się wiele rzeczy uczyć, bo je umie. Takim człowiekiem jest Jerzy Szmit" - powiedział prezes PiS.

Szmit podsumowując kampanię wyborczą zapewnił, że będzie realizował swój program, w którym mowa jest o uczciwie przeprowadzonych inwestycjach, które zatrzymają na olsztyńskim rynku pracy młodych ludzi. Dodał, że będzie także pamiętał o ludziach biednych i słabych. Podkreślił, że Olsztyn potrzebuje wiarygodności i szacunku.

"W niedzielę 15 lutego będziemy mogli pokazać, że szacunek, o który zabiegamy jest nam należny" - powiedział Szmit.

Po południu J. Kaczyński podczas wiecu przed olsztyńskim ratuszem namawiał mieszkańców do uczestnictwa w niedzielnych wyborach i głosowania na Jerzego Szmita.

"Olsztyn może być jeszcze piękniejszy, a życie może być jeszcze lepsze niż jest. Musicie państwo pamiętać, że Polska, nasz kraj, stoi przed wielką szansą i to, że mamy kryzys, wcale tej szansy nie przekreśla. Jerzy Szmit jest gwarancją tego, że Olsztyn wykorzysta tę szansę" - oświadczył prezes PiS.

Oprócz Szmita w przedterminowych wyborach prezydenta Olsztyna 15 lutego startują także: Piotr Grzymowicz (PSL), Krzysztof Krukowski (PO), eurodeputowany Bogusław Rogalski (Naprzód Polsko), b. posłanka SLD Danuta Ciborowska (komitet Porozumienie olsztyńskie) i Krzysztof Kacprzycki (SLD).

W listopadowym referendum mieszkańcy odwołali z funkcji prezydenta Olsztyna podejrzanego o gwałt i molestowanie urzędniczek Czesława Jerzego Małkowskiego. (PAP)

ali/ par/ jbr/

Tagi: wybory prezydenta, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz