Notowania

kaczyński
20.11.2008 14:40

J.Kaczyński: premier przedstawił idylliczny obraz polityki rządu

PiS przeciwne szybkiemu wprowadzeniu euro.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Bartłomiej Zborowski)

Według szefa PiS, premier przedstawił _ idylliczny obraz polityki swojego rządu, jako poważny zarzut wobec rządu wymienił ** korporacjonizację _Polski.**

Jarosław Kaczyńskiwytykał rządowi m.in. prowadzenie niewłaściwej polityki zagranicznej, powtórzył, że PiS jest przeciwne szybkiemu wprowadzeniu euro.

- _ PremierDonald Tuskwygłosił przed chwilą dobre przemówienie _ - ocenił wystąpienie premiera szef PiS. _ Słuchałem go z pewną radością, niestety pan przewodniczący (klubu POZbigniew Chlebowski) dodał swoje trzy grosze, i te trzy grosze są jak ten dziegć do beczki miodu _ - dodał.

Kaczyński, odnosząc się do wystąpienia Chlebowskiego, podkreślił, że PiS w 81 proc. przypadków głosuje za projektami rządowymi.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Premier: Potrafiliśmy korzystać z dziedzictwa poprzedników ]( http://news.money.pl/artykul/premier;potrafilismy;korzystac;z;dziedzictwa;poprzednikow,218,0,387034.html )
* [ Politycy: Bałagan w pomostówkach. Porażka rządu? ]( http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/politycy;balagan;w;pomostowkach;porazka;rzadu,17,0,386321.html )
* [ Związkowcy się nie poddają. Będą kolejne pikiety ]( http://www.money.pl/emerytury/wiadomosci/artykul/zwiazkowcy;sie;nie;poddaja;beda;kolejne;pikiety,116,0,386420.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )

Jego zdaniem, obecnie mamy do czynienia z _ fatalną aurą polskiego życia publicznego _. Na tę aurę - ocenił - składają się takie wydarzenia _ jak ostatnie w Szczecinie _ (chodzi o zatrzymanie dwóch samorządowców PO, przy których policja znalazła narkotyki - PAP), czy w Sopocie (sprawa Jacka Karnowskiego - PAP).

Kaczyński wyraził nadzieję, że przemówienie premiera _ skończy epokę _ niewłaściwego języka, jakim - w jego ocenie - posługują się politycy Platformy.

Jednak, jak ocenił, może być _ wielki kłopot _ ze strony PO. _ Naprzeciw mnie widzę twarz zasłużonego kiedyś działacza opozycji marszałka Niesiołowskiego, tutaj może bez takich zasług pan Palikot, gdzieś tam mamy ministra Nowaka, minister Kopacz z "hienami cmentarnymi", pan Bartoszewski z bydłem i tak dalej _ - wyliczał.

Według Kaczyńskiego język, jakim posługują się te osoby, niszczy polskie życie publiczne. Podobny skutek - jego zdaniem - odnosi _ prowadzenie wojny z prezydentem Rzeczypospolitej _.

J.Kaczyński powiedział, że są takie kwestie, w których zgadza się z premierem, jak m.in. budowa boisk _ Orlik _. _ Pełna racja, to jest przedsięwzięcie cywilizacyjne, ja co prawda sobie przypominam, że to ja otwierałem pierwsze takie boiska, ale nie będę się spierał _ - mówił.

Niepokojące, według prezesa PiS, są plany dotyczące dezintegracji administracji. _ Można stawiać pytanie czy Polska będzie w dalszym ciągu krajem unitarnym _ - uważa Kaczyński.

Prezes PiS przestrzegał również przed _ korporacjonizacją _ Polski. _ To jest jeden z najpoważniejszych zarzutów wobec tego rządu _ - powiedział.

_ Dlaczego zepsuliśmy sobie stosunki z naszymi mniejszymi niż Rosja partnerami na Wschodzie, tak naprawdę ze strony Rosji nic nie uzyskując? _ - pytał Kaczyński. _ Rosja nam wbrew prawu blokuje eksport mięsa, a później go wycofuje, to my to uznajemy za sukces _ - wytykał rządowi prezes PiS. Jak ocenił, to jest droga prowadząca donikąd.

_ Panie premierze, w polityce zagranicznej nie chodzi o to, by się pan serdecznie witał z panią kanclerz. Ja oczywiście rozumiem, że to jest sukces, pan Sarkozy podobno jest odganiany (...), ale rzecz w tym, by odnosić realne sukcesy, by z Polską się liczono _ - mówił Kaczyński.

Jak dodał, chodzi o to, by Polska nie była w tej samej kategorii, _ co skądinąd szanowane przez nas kraje takie jak Czechy czy Węgry _. Podkreślił, że te kraje są czterokrotnie mniejsze niż Polska i _ nasza pozycja powinna być nieporównanie większa _.

Tagi: kaczyński, wiadmomości, wiadomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz