Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Jacek Kozłowski ponownie wojewodą mazowieckim

0
Podziel się:

Jacek Kozłowski nadal będzie sprawował funkcję wojewody mazowieckiego. Na
tym stanowisku jest od 2007 roku.

Jacek Kozłowski nadal będzie sprawował funkcję wojewody mazowieckiego. Na tym stanowisku jest od 2007 roku.

Kozłowski urodził się w 1957 r. Absolwent Instytutu Geografii Uniwersytetu Gdańskiego, stypendysta Rutgers University School of Communication, Advanced MBA (Rutgers University - USA).

W latach 80. działał w opozycji demokratycznej w Gdańsku, wydawca i autor publikacji drugiego obiegu. W latach 90. wykładowca Francuskiego Instytutu Zarządzania, Wyższej Szkoły Komunikacji i Mediów Społecznych i Uniwersytetu Warszawskiego (Wydział Dziennikarstwa).

Na początku lat 90. był dyrektorem biura prasowego premiera Jana Krzysztofa Bieleckiego. W rządzie Hanny Suchockiej był Dyrektorem Generalnym Urzędu Rady Ministrów. Był ekspertem Sejmowej Komisji Kultury i Środków Masowego Przekazu, Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz Rady Europy (Steering Committee for the mass Media). Związany z Kongresem Liberalno-Demokratycznym, a następnie Unią Wolności. Od 2003 w Platformie Obywatelskiej.

W latach 90. wykładał we Francuskim Instytucie Zarządzania, w Wyższej Szkole Komunikacji i Mediów Społecznych oraz współtworzył specjalizację public relations w Instytucie Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego.

Od 2006 do 2007 r. sprawował funkcję wicemarszałka województwa mazowieckiego. 29 listopada 2007 r. został powołany na stanowisko wojewody mazowieckiego.

Jacek Kozłowski jest żonaty, ma córkę. (PAP)

sdd/ par/ gma/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)