Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Jakubiak: Jadwiga Kaczyńska wie już o śmierci syna

0
Podziel się

Jarosław Kaczyński powiedział we wtorek swojej matce o śmierci Lecha
Kaczyńskiego - powiedziała w TVN24 Elżbieta Jakubiak (PiS).

bEifSBmJ

Jarosław Kaczyński powiedział we wtorek swojej matce o śmierci Lecha Kaczyńskiego - powiedziała w TVN24 Elżbieta Jakubiak (PiS).

Jakubiak pytana, czy Jarosław Kaczyński powiedział matce o katastrofie smoleńskiej, w której zginął prezydent Lech Kaczyński, odparła: "Powiedział. Ja bardzo współczuję mu dzisiejszego dnia. A jednocześnie sądzę, że jest to dla niego ulga".

Przyznała jednocześnie, że nie zna szczegółów. "Tam jest dzisiaj tylko najbliższa rodzina. Ja wierzę, że to jest dzielna kobieta, uczestniczka II wojny światowej, właściwie żołnierz. Ona wie, że miała synów, którzy służyli państwu, a dzisiaj ma syna, który musi podjąć trud niesienia tego, co robił razem ze swoim bratem bliźniakiem. Myślę, że ona jest w stanie wykrzesać z siebie tyle sił, aby otoczyć Jarosława Kaczyńskiego miłością i wsparciem" - powiedziała Jakubiak w "Kropce nad i".

bEifSBmL

Po katastrofie smoleńskiej współpracownicy Kaczyńskiego informowali, że Jadwidze Kaczyńskiej - ze względu na jej zły stan zdrowia - nie mówiono o śmierci syna. Matka Lecha i Jarosława Kaczyńskich trafiła do szpitala jeszcze w marcu, ze względu na zaostrzenie przewlekłych chorób serca i płuc. Jadwiga Kaczyńska ma 83 lata.(PAP)

laz/ la/ bk/

bEifSBnm
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)