Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Japonia: Ćwiczenia w Tokio na wypadek trzęsienia ziemi

0
Podziel się

Japońska policja zablokowała w czwartek główne ulice Tokio w ramach
ćwiczeń na wypadek trzęsienia ziemi. W centrum miasta utworzyły się gigantyczne korki.

bEhRFGqJ

Japońska policja zablokowała w czwartek główne ulice Tokio w ramach ćwiczeń na wypadek trzęsienia ziemi. W centrum miasta utworzyły się gigantyczne korki.

W całej Japonii 1 września tradycyjnie przeprowadzane są takie ćwiczenia, gdyż tego dnia przypada rocznica wielkiego trzęsienia ziemi w Tokio w 1923 roku, kiedy zginęło 142 tys. ludzi.

Tegoroczne ćwiczenia potraktowano poważniej niż zazwyczaj ze względu na marcowe trzęsienie i fale tsunami, które doprowadziły do bardzo poważnej awarii w elektrowni atomowej Fukushima I.

bEhRFGqL

Punktualnie o godz. 9 w Tokio zawyły syreny, a policja zablokowała ulice stolicy. Przez 10 minut, w stu głównych punktach Tokio wstrzymano ruch. Szybko zaczęły tworzyć się ogromne korki. Celem ćwiczeń było sprawdzenie, czy służbom ratunkowym uda się przebić przez zatłoczone miasto po trzęsieniu ziemi.

Ćwiczenia przeprowadzono też w różnych instytucjach w całym kraju, w tym w szkołach. Wziął w nich udział również rząd Japonii.

W wyniku marcowego trzęsienia ziemi i tsunami zginęło w Japonii około 16 tys. osób, a ponad 4 tys. uważa się za zaginione. (PAP)

ec/ ap/

bEhRFGrm
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)