Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Japonia: Doprowadzono zasilanie do reaktorów w Fukushimie

0
Podziel się

Do wszystkich sześciu reaktorów japońskiej elektrowni atomowej Fukushima I
doprowadzono zewnętrzne zasilanie w energię elektryczną, mające umożliwić ponowne uruchomienie
układów chłodzenia reaktorów - informuje we wtorek agencja Kyodo.

bEhyfEwR

Do wszystkich sześciu reaktorów japońskiej elektrowni atomowej Fukushima I doprowadzono zewnętrzne zasilanie w energię elektryczną, mające umożliwić ponowne uruchomienie układów chłodzenia reaktorów - informuje we wtorek agencja Kyodo.

Wysoka temperatura i dym utrudniają jednak pracę ekip ratowniczych przy wraku elektrowni, zniszczonej przez trzęsienie ziemi i falę tsunami. Rząd japoński przyznawał we wtorek, że sytuacja w Fukushimie jest w dalszym ciągu "wyjątkowo napięta".

Operator elektrowni - firma Tokyo Electric Power Company (Tepco) - zapewnia, że para nad reaktorami nie stanowi zagrożenia, podobnie jak i nieznacznie podwyższony poziom promieniowania w wodach Pacyfiku w pobliżu siłowni.

bEhyfEwT

We wtorek wznowiono schładzanie wodą reaktora nr 3, przerwane w poniedziałek z powodu pojawienia się kłębów dymu. Kontynuowane jest polewanie woda reaktora nr 4.

Telewizja publiczna NHK informuje, powołując się na ekspertów, że do środy powinno zostać ukończone podłączanie zasilania do reaktorów 1 i 2. Celem jest zapewnienie oświetlenia w pomieszczeniach kontrolnych i uruchomienie układów chłodzenia. W czwartek - o ile nie nastąpią nieprzewidziane komplikacje - oczekiwane jest podłączenie zasilania w reaktorach 3 i 4.(PAP)

az/ ro/

8612951 8613089

bEhyfExu
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)