Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
chiny
26.09.2010 06:01

Japonia nie przeprosi Chin za zatrzymanie kapitana statku

Zwolniono go w piątek. Wcześniej wypuszczono resztę załogi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(MJTR (´・ω・)/CC/Flickr)

Premier Japonii Naoto Kan odrzucił żądanie Chin _ przeproszenia i zadośćuczynienia _ za zatrzymanie kapitana chińskiego statku rybackiego. *Kan oświadczył że żądanie Pekinu _ jest całkowicie nie do przyjęcia _. *

Zatrzymanie kapitana, które nastąpiło na początku września w rejonie spornych wysepek na Morzu Wschodniochińskim, spowodowało poważny kryzys dyplomatyczny w stosunkach między obu krajami.

Kapitan chińskiej jednostki, zatrzymany wraz z resztą załogi, został ostatecznie zwolniony w piątek. Pozostałych członków załogi zwolniono wcześniej.

Jednak strona chińska zażądała w sobotę _ przeprosin i zadośćuczynienia _ za zatrzymanie kapitana. Sporne wyspy są faktycznie kontrolowane przez Japonię, ale roszczenia do nich zgłaszają Chiny i Tajwan.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/128/t110720.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/chiny;zawieszaja;kontakty;z;japonia,57,0,678201.html) Chiny zawieszają kontakty z Japonią Poszło o aresztowanego kapitana statku. To największy impas w stosunkach obu krajów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/236/t111340.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/japonia;prosi;chiny;o;rozmowy,174,0,679598.html) Japonia prosi Chiny o rozmowy Chodzi o zatrzymanie przez Japończyków chińskiego statku rybackiego.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/128/t110720.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/japonia;wypusci;kapitana;chinskiego;statku,150,0,681110.html) Japonia wypuści kapitana chińskiego statku Jednostka zderzyła się z okrętami japońskiej straży przybrzeżnej na spornym obszarze.
Tagi: chiny, japonia, statek rybacki, statek, kapitan, przeprosiny, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz