Notowania

wiadomości
15.03.2011 02:10

Japonia: Trzecia eksplozja w Fukushimie, uszkodzona osłona reaktora

Do kolejnej, trzeciej już eksplozji doszło we wtorek rano w elektrowni Fukushima. Jak podała agencja Kyodo, tym razem wybuch miał miejsce w reaktorze numer dwa i spowodował prawdopodobnie radioaktywny wyciek.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Do kolejnej, trzeciej już eksplozji doszło we wtorek rano w elektrowni Fukushima. Jak podała agencja Kyodo, tym razem wybuch miał miejsce w reaktorze numer dwa i spowodował prawdopodobnie radioaktywny wyciek. *

Agencja Kyodo podała, że wybuch uszkodził obudową reaktora numer dwa i w jego skutku mogło dojść do radioaktywnego wycieku. Zarządzająca elektrownią spółka TEPCO nie wyklucza, że doszło też do stopienia się rdzenia reaktora. TEPCO o sytuacji kryzysowej cały czas informuje rząd.

Po wybuchu TEPCO ewakuowała obsługę reaktora numer dwa, pozostawiając jedynie pracowników, którzy pompują wodę do jego chłodzenia.

W położonej na południe od Fukushimie prefekturze Ibaraki nastąpił w ostatnich godzinach wzrost promieniowania radioaktywnego. Wiejący z północy wiatr spycha radioaktywną chmurę w kierunku oddalonego o 260 km od Fukushimy Tokio.

To już trzeci od soboty wybuch w uszkodzonej przez trzęsienie ziemi elektrowni Fukushima. Wcześniej do eksplozji doszło w reaktorach numer jeden i trzy. (PAP)

sp/

8549407 8549413 8549454 8549234

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz