Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Japonia: Znowu dym i obłoki pary nad Fukushimą

0
Podziel się

#
dochodzą wypowiedzi ministra obrony i rzecznika agencji bezpieczeństwa nuklearnego
#

bEhhvjrF

# dochodzą wypowiedzi ministra obrony i rzecznika agencji bezpieczeństwa nuklearnego #

22.03. Tokio (PAP/dpa, Reuters) - Nad uszkodzoną przez trzęsienie ziemi elektrownią atomową Fukushima we wtorek rano znowu pojawiły się kłęby pory i dymu. Władze poinformowały, że do siłowni powróciły ekipy techniczne, wycofane wcześniej ze względów bezpieczeństwa.

Japoński minister obrony Toshimi Kitazawa powiedział, że dym wydobywa się z trzeciego reaktora i może mieć źródło w płonących fragmentach instalacji, zaś obłoki pary tworzą się w drugim reaktorze, prawdopodobnie za sprawą znajdującej się w nim gorącej wody.

bEhhvjrH

Rzecznik japońskiej agencji bezpieczeństwa nuklearnego(NISA)potwierdził, że ekipy techniczne, które ze względów bezpieczeństwa zostały wcześniej wycofane z siłowni, we wtorek rano powróciły do pracy, gdyż spadł poziom napromieniowania w elektrowni. Wcześniej poinformowała o tym zarządzająca nią spółka Tepco.

Głównym zadaniem ekip technicznych będzie doprowadzenie zasilania do wewnętrznych systemów chłodzenia. Nadal uszkodzone reaktory będą polewane wodą. Ich schłodzenie jest zasadniczym warunkiem opanowania sytuacji w elektrowni.

Tymczasem telewizja NHK podała informację o silnym skażeniu radioaktywnym morza na wschodnim wybrzeżu wyspy Honsiu, w pobliżu elektrowni Fukushima. "Nie traktujemy tego jako szczególne zagrożenie" - stwierdził rzecznik NISA. (PAP)

sp/

bEhhvjrN

8610103 8610128 8610297

bEhhvjsi
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)