Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Jarosław Kaczyński składa życzenia i zaprasza pod Pałac

0
Podziel się

- Będą telebimy. Będziemy nadawać filmy. Będą występy - Jarosław Kaczyński zaprasza na uroczystości rocznicowe 10 kwietnia.

Jarosław Kaczyński składa życzenia i zaprasza pod Pałac
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bDJzGRLV

- _ Będą telebimy. Będziemy nadawać różnego rodzaju filmy. Będą występy _- tak Jarosław Kaczyński zaprasza na uroczystości rocznicowe 10 kwietnia.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński - za pośrednictwem portalu mypis.pl - złożył Polakom życzenia świąteczne i zaprosił ich do uczestnictwa w obchodach drugiej rocznicy katastrofy smoleńskiej, organizowanych przez jego formację we wtorek przed Pałacem Prezydenckim.

W krótkim filmie Jarosław Kaczyński życzył Polakom wszelkich łask bożych i wszelkiego szczęścia w życiu prywatnym i zawodowym. _ (Życzę) wszystkiego, czego sami sobie państwo życzycie i czego życzycie naszej ojczyźnie _ - powiedział.

bDJzGRLX

Prezes PiS, korzystając ze _ szczególnej okazji _, zaprosił też Polaków do uczestnictwa w obchodach drugiej rocznicy katastrofy smoleńskiej, planowanych przez jego formację na wtorek.

Kaczyński przypomniał, że o godz. 8 rano w kościele seminaryjnym odbędzie się - jak co miesiąc - msza święta. _ - Po mszy złożymy pod Pałacem (Prezydenckim) wieniec i stanie tam krzyż _ - powiedział. Następnie - dodał - będzie można oglądać _ różnego rodzaju filmy _ na telebimach, które staną naprzeciwko Pałacu Prezydenckiego

_ Będą występy, o 16.30 będę przemawiał do tych spośród państwa, którzy zechcą przyjść _ - zapowiedział prezes PiS. Wieczorem - przypomniał - o godz. 19 - jak co miesiąc - odprawiona zostanie msza św. w Katedrze św. Jana, po której odbędzie się _ procesyjny marsz pod Pałac _.

Wcześniej - zaznaczył Kaczyński - bo o godz. 14 w Centralnej Bibliotece Rolniczej w Warszawie rozpocznie się kongres _ Polska Wielki Projekt _, w tym roku poświęcony pamięci Lecha Kaczyńskiego. _ Będziemy rozmawiali o najważniejszych polskich sprawach _ - zapowiedział prezes PiS.

bDJzGRMd

10 kwietnia będzie pierwszym dniem kongresu, którego najważniejsza sesja odbędzie się 12 maja - poinformował Kaczyński.

Zobacz także: ZOBACZ ŻYCZENIA OD JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO:

Przewodniczący komitetu wykonawczego PiS Joachim Brudziński, pytany w piątek przez PAP czy krzyż, który 10 kwietnia ma się pojawić przed Pałacem, pozostanie tam, odpowiedział: _ co miesiąc pojawia się tam krzyż, zawsze składamy kwiaty pod krzyżem, krzyż będzie też ułożony ze zniczy, z kwiatów _.

bDJzGRMe

Osobne uroczystości w związku z drugą rocznicą katastrofy smoleńskiej planowane są przez PiS na 18 kwietnia w Krakowie. Tego dnia - przed dwoma laty - odbył się pogrzeb pary prezydenckiej Marii i Lecha Kaczyńskich.

O godz. 17.30 odprawiona zostanie msza święta na Wawelu, po niej nastąpi przejście ze Wzgórza Wawelskiego na pl. św. Idziego pod Krzyż Katyński, gdzie zaplanowano uroczystości i przemówienia.

bDJzGRMy
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
KOMENTARZE
(0)