Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Jasiński: komisja gospodarki chce informacji ws. dostaw gazu

0
Podziel się

Sejmowa komisja gospodarki chce w przyszłym tygodniu zająć się negocjacjami
między Polską a Rosją w sprawie dostaw gazu. Szef komisji Wojciech Jasiński (PiS) powiedział PAP,
że komisja wezwie ministra gospodarki Waldemara Pawlaka, by przedstawił informację w tej sprawie.

bEiXIRLV

Sejmowa komisja gospodarki chce w przyszłym tygodniu zająć się negocjacjami między Polską a Rosją w sprawie dostaw gazu. Szef komisji Wojciech Jasiński (PiS) powiedział PAP, że komisja wezwie ministra gospodarki Waldemara Pawlaka, by przedstawił informację w tej sprawie.

"Sprawa jest niebezpieczna. Pojawiają się informacje o dużym zapotrzebowaniu gazu i potencjalnych jego brakach, a posłowie o tym nic nie wiedzą. Chcemy wiedzieć jak przebiegają negocjacje, gdzie są problemy, jakie są możliwości ich rozwiązania" - podkreślił Jasiński w piątkowej rozmowie z PAP.

Dodał, że planuje, aby posiedzenie komisji, na którym ministerstwo gospodarki wyjaśni wątpliwości posłów, odbyło się przy okazji najbliższego posiedzenia Sejmu (4-6 listopada).

bEiXIRLX

PGNiG i Gazprom negocjują dodatkowe dostawy gazu do Polski od 2010 r. w związku z wygaśnięciem kontraktu z rosyjsko-ukraińskim RosUkrEnergo (RUE), który dostarczał do Polski 2,3 mld m sześc. gazu rocznie. Od początku tego roku RUE nie realizowało dostaw. Zwiększenie długoterminowych dostaw ma się odbyć na zasadzie aneksowania polsko-rosyjskiego porozumienia międzyrządowego z 1993 roku oraz kontraktu jamalskiego pomiędzy PGNiG a Gazpromem. Umowa obowiązuje do 2022 roku; na jej podstawie wpływa do Polski ok. 7 mld m sześc. rosyjskiego gazu rocznie. (PAP)

tgo/ ura/ mag/

bEiXIRMy
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)