Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Jello Biafra zagra na jarocińskim rockowisku

0
Podziel się:

Legendarny punkowy zespół Jello Biafra and the Guantanamo Schood of Medicine
(USA) z wokalistą Jello Biafrą wystąpi na tegorocznym "Jarocin Festiwal" w Jarocinie
(Wielkopolska). Będzie to jedyny występ tej kapeli w Europie.

Legendarny punkowy zespół Jello Biafra and the Guantanamo Schood of Medicine (USA) z wokalistą Jello Biafrą wystąpi na tegorocznym "Jarocin Festiwal" w Jarocinie (Wielkopolska). Będzie to jedyny występ tej kapeli w Europie.

Zespół powstał w 1978 r. Rozpadł się po ośmiu latach, ale Biafra kontynuował karierę solową. W tym czasie współpracował z Melvins, NoMeansNo, Lard. Jego obecny zespół nawiązuje do stylistyki Dead Kennedys, a na koncertach wykonuje również ich utwory.

O Biafrze było głośno w 1979 r., kiedy zgłosił swoją kandydaturę na burmistrza San Francisco i zyskał 4 proc. poparcie. Obiecywał wtedy m.in. przebranie polityków i biznesmenów w stroje klaunów.

Oprócz tej kapeli, chęć udziału w festiwalu zgłosiły ostatnio formacje: Starzy Sida, Arka Noego, Paula i Karol oraz NOKO. W sumie w Jarocinie wystąpi 26 zawodowych zespołów.

Zagrają też kapele amatorskie, które uzyskały największe uznanie jury Konkursu Red Bull Tourbus Rytmy Młodych. Jak poinformowała Go Ahead, wpłynęło ponad 750 zgłoszeń z całego kraju. Cztery zespoły mają już zagwarantowany występ w Jarocinie. Do końca maja internauci wybiorą w głosowaniu kolejnych dziesięć kapel.

Tegoroczny festiwal rozpocznie się 20 lipca i potrwa trzy dni. Wystąpi m.in. Kasia Nosowska, wokalistka zespołu Hey, jednej z najpopularniejszych polskich grup rockowych, Lao Che, KSU, Set Your Goals, Jelonek, Biohazard, Kult, Illusion, Against Me, TZN Xenna, Lipali, Luxtorpeda, Voo Voo i Snowman.

Zgodnie z podpisaną umową, oficjalnym partnerem i współorganizatorem tegorocznej imprezy został Jarociński Ośrodek Kultury, który będzie partnerem konkursu kapel amatorskich.

Koszty imprezy oszacowano na poziomie 1,5 mln zł. Miasto z własnego budżetu dołoży do niej 340 tys. zł.

Jarocińskie rockowiska poprzedziły organizowane przez całą dekadę lat 70. Wielkopolskie Rytmy Młodych. Początkowo były to imprezy o zasięgu lokalnym. W 1973 r. po raz pierwszy zaproszono także zawodowych muzyków. Gwiazdą był wtedy zespół Anawa. W 1980 r. festiwal w Jarocinie przekształcił się w I Ogólnopolski Przegląd Muzyki Młodej Generacji, a w połowie lat 80. zmienił nazwę na Festiwal Muzyków Rockowych.

Co roku latem przyjeżdża do Jarocina około 10 tys. fanów rocka.(PAP)

zak/ abe/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)